שירותים
בקליק

שירותים בקליק

תרגיל של עיריית לוד הכניס את שכונת חב"ד בלוד להסגר מלא

תאריך: 25-03-2020

image

בתמונה: כוחות מד"א מתרגלים פינוי במהלך תרגיל החירום בחפ"ק שהוקם בכניסה לשכונת חב"ד

בכירי עיריית לוד ומנהלי האגפים השונים, בהם חינוך, רווחה, תפעול, ביטחון, מידע לציבור, כוח אדם, קהילה ושירות לתושב ועוד, השתתפו בתרגיל חירום רחב ממדים שנערך בסמוך לשכונת חב"ד בעיר, בהשתתפות גורמי החירום וההצלה– משטרת ישראל, פיקוד העורף, מד"א, וכיבוי והצלה, המדמה מצב מורכב לפיו השכונה נמצאת תחת הסגר מלא עקב התפשטות של הנגיף 'קורונה' בקרב התושבים. 

נציגי פיקוד העורף ומשטרת ישראל משתתפים בתרגיל

החפ"ק הוקם בכניסה לשכונת חב"ד, כאשר מנכ"ל העירייה, אהרון אטיאס מוביל את התרגיל יחד עם מנהל אגף הביטחון אלי דיין וסגנו משה ויינשטוק – מנהל שירותי החירום. במהלך התרגיל התבצעו שיחות מדומות למוקד העירוני, עם שלל דיווחים, בהן – מחסור במזון כשר ותרופות, בקשת התושבים לצאת לתפילות בבית הכנסת, וכן אישור כניסה לשטח השכונה לאחר החזרה מהעבודה אל ביתם ועוד. 
במרחק של 2 מטר זה מזה עפ"י הוראות משרד הבריאות ותוך שמירה מלאה על הכללים וההנחיות, עבר המידע באופן שוטף בין המכלולים השונים ובין צוותי החירום שהשתתפו, ומהם אל המנכ"ל שקיבל את ההחלטות לביצוע, לאחר שכל מנהל אגף הכין את המענה האגפי שלו לכל תרחיש שעלה.

רב הקהילה, הרב ברוך בועז יורקוביץ שהשתתף בתרגיל, פנה אל התושבים באמצעות דוברות העירייה שהעבירו הקלטות וסרטוני וידאו ואת כל המידע לציבור – הן מטעם הרב אשר ביקש לשמור על ההנחיות ולהישמע להוראות מצילות חיים, והן מטעם העירייה וכוחות הביטחון, דרך קבוצות הוואטצפ, וכן באמצעות מערכות כריזה על רכבי הביטחון ברחבי השכונה ועוד.
בתום התרגיל נערכה ישיבת סיכום שבה הציגו כל המשתתפים את רשמיהם בפני גורמי החירום וההצלה אשר ציינו את שביעות רצונם מהצלחת התרגיל ומהתנהלות העירייה וכלל המשתתפים.

מנכ"ל העירייה אהרון אטיאס עם רב קהילת חב"ד הרב יורקוביץ


יוסי הרוש, ממלא מקום ראש העיר ומחזיק תיק הביטחון, מסר את תודתו לכל גורמי העירייה: "ברצוני להגיד תודה וישר כוח למנכ"ל העירייה על ההובלה של התרגיל, לכל מנהלי האגפים ולכל העובדים המסורים שלנו, לכוחות החירום והביטחון, לאגף הביטחון והחירום על הארגון למופת, ולכל המתנדבים הנהדרים. תודה לכולם ובעזרת השם שיישאר רק תרגיל"! 

מנהל אגף הביטחון אלי דיין עם גורמי כיבוי והצלה


ראש העיר עו"ד יאיר רביבו, שיבח את מנהלי העירייה על ההיערכות הראויה ורמת המוכנות הגבוהה, ומסר את תודתו לכל משתתפי התרגיל מהעירייה ובמיוחד מגורמי החירום וההצלה שליוו את כל מהלך התרגיל. "אנו נמצאים בתקופה מורכבת ומאתגרת ואני סמוך ובטוח בכשירותה של עיריית לוד בשעת חירום. התרגיל מהווה חלק מההיערכות שלנו למניעת התפשטות נגיף הקורונה וביצוע פעולות מצילות חיים, בתפילה ובתקווה בע"ה כמובן שלא נזדקק. זאת הזדמנות טובה לבקש מתושבי העיר להמשיך ולשמור על הנחיות משרד הבריאות ולא לצאת מהבית אם לא חייבים. אני מאמין שבעזרת השם ובעזרת הכוחות הטמונים בנו כקהילה מלוכדת ובעלת חוסן חברתי, נצא מחוזקים ואיתנים ממציאות מאתגרת זו".

משה וינשטוק מנהל החירום מתכלל את התרגיל

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

close