שירותים
בקליק

שירותים בקליק

תודה לראש העיר לוד על התמיכה במאבק העובדות והעובדים הסוציאליים

תאריך: 28-07-2020

image

  • בתמונה: יאיר רביבו הגיע לתמוך במאבק העובדות הסוציאליות

בלשכת ראש העיר לוד, עו"ד יאיר רביבו התקבל השבוע מכתב הוקרה ששוגר מאת עו"ס ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדות והעובדים הסוציאליים בישראל, כאות תודה על תמיכתו הגדולה במאבקם על תנאי השכר הנמוכים וכן הגדלת התקציב לשמירה וביטחון של העו"סים בישראל, שחלילה לא יפגעו בעבודתם. 

כזכור, לפני כחודש נערכה הפגנת ענק וצעדה של עשרות ק"מ לירושלים, שם הפגינו העובדים הסוציאליים מול ממשלת ישראל. בדרכם לבירה, כאשר עצרו המפגינים בעיר לוד, הגיע רה"ע יאיר רביבו לתמוך ואף חיזק אותם על מאבקם הצודק. 

בדבריו ציין ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו: "העובדות והעובדים הסוציאליים במגזר הציבורי נאבקים על תנאי העסקתם ושכרם הנמוך. אני תומך במאבקם הצודק. הם עומדים בחוד החנית של האוכלוסייה הישראלית ונותנים מעצמם יום וליל לטובת ולרווחת התושבים".

רביבו ציין לשבח והוסיף: "בכל חודשי תקופת הקורונה (שטרם חלפה לגמרי), ראינו את ההירתמות המלאה שלהם, הרגשנו את עבודתם - גם בעיר לוד! השלטון המקומי לא היה יכול לשרוד בלעדיהם. דרשתי מהם להמשיך להיות חזקות ושתקוותי, כי הממשלה תעריך את העבודה הקשה ותתגמל אותם בהתאם".

במכתב רושמת חרמוני, "מר רביבו היקר, אני פונה אליך לעדכן בהישג ההיסטורי, ולהודות על תמיכתך במאבקנו. הובלנו מאבק אדיר וגאה, שהרים מחדש את קרנם של העובדות והעובדים הסוציאליים לגבהים חדשים, שנסך בכולנו גאווה במקצוע העבודה הסוציאלית ובשירותים החברתיים במדינת ישראל".

"השגנו הישג אדיר בנושא העתיד המקצועי והכלכלי שלנו – סיכמנו עם משרד האוצר על פעימה ראשונה של 200 מיליון שקלים להסכם רפורמה במבנה השכר, וכן יהיה לעובדות ולעובדים הסוציאליים מערך מוגנות מלא-מלא, לא נופקר יותר בשטח ללא אמצעי הגנה. משרד האוצר יתקצב הקמת מערך מוגנות בתקציב של 70 מיליוני שקלים בשנה שיהיה מעוגן בבסיס תקציב המדינה". 

חבר מועצת העיר והממונה על הרווחה בעיריית לוד, עו"ד מאיר אסולין: "אני מוקיר ומעריך את תמיכת ראש העיר בעובדים הסוציאליים בכלל ובפרט בעיר לוד שלעיתים קורסים תחת הנטל של התעסקות עם אוכלוסייה לא קלה בעירנו המיוחדת. גאה להיות ממונה רווחה עם ראש עיר כמוך".

מנהלת האגף לשילוב חברתי, אורלי דהן, הוסיפה: "מודה לראש העיר על התמיכה במאבק הכל כך צודק של העובדים הסוציאליים. בתקווה שנוכל סוף סוף למלא את השורות בכוח אדם איכותי המועסק בתנאים הולמים את המקצוע. תודה".

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

close