שירותים
בקליק

שירותים בקליק

קנסות כספיים והחרמות: בעיריית לוד נלחמים בתופעת האופניים החשמליים

תאריך: 30-06-2020

image

  • בתמונה: פעילות אכיפה נחושה וממוקדת כנגד רוכבי אופניים חשמליים העוברים על החוק בלוד

הסכנה הקיימת מהאופניים החשמליים הדוהרים בכבישים ובמדרכות, הביאה לפעילות נחושה וממוקדת של הפיקוח והשיטור העירוני בלוד, אשר יצאו מתחילת שנת 2019 במבצע רחב לאכיפת השימוש בהן ברחבי העיר לוד. 

הנסיעה הפראית על כלים אלו, גורמת לתאונות דרכים עם עוברי אורח על המדרכות, וכן עם כלי-רכב על הכבישים. המדובר בתופעה מסוכנת שצברה תאוצה אשר כבר גבתה בישראל מחיר כבד עד כדי פגיעה בנפש.

עפ"י הנתונים, בשנת 2019 ניתנו כ-1,000 דו"חות וקנסות לאזרחים שלא נסעו עם האופניים כחוק ואף הוחרמו עשרות. כמו-כן, מתחילת שנת 2020 ניתנו 851 דו"חות קנס, כל אחד החל מ-250 ש"ח ועד ל-1,000 שקלים. 

יהונתן חזן, סגן מנהל הפיקוח, ציין כי "האופניים המוחרמות מאוחסנות במחסן של העירייה ולאחר תשלום עלות אגרת האחסנה בסך 250 ₪ המשולמת בדואר ישראל, הן משוחררות". 

מ"מ רה"ע ומחזיק תיק הביטחון בעיריית לוד - יוסי הרוש: "מפגעי האופניים החשמליות גרמו נזק רב לא רק לרכוש אלא גם לבני-אדם בעיר לוד ולכן הפיקוח העירוני והשיטור העירוני נלחמים יחד בתופעה המסוכנת בכל האמצעים העומדים לרשותם ואף מחרימים ציוד לאזרחים העוברים על החוק בנסיעה במרחב הציבורי. 

"בין הנפגעים, ישנם אנשים מבוגרים, ילדים וכדומה, לצד כלי-רכב ונהגים אשר כל רצונם הוא לנוע באופן חופשי ובטיחותי בכבישים ובדרכים ולהגיע בריאים למחוז חפצם. נמשיך באכיפה ביתר-שאת, עד למיגור התופעה".

 

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

close