שירותים
בקליק

שירותים בקליק

ציון לשבח לראש העיר יאיר רביבו, על ניהול המאבק בקורונה בעיר לוד

כך עולה מהנתונים שהוצגו בוועידה הלאומית למיגור הקורונה של גופי החירום שהתכנסה אתמול, בהשתתפות ראשי רשויות ונציגי השלטון המקומי, וכן גורמי משרד הבריאות, משרד הביטחון, משרד האוצר, ומשרד הפנים. אל"מ (במיל') טליה לנקרי, ראש חטיבת העורף במל"ל, התראיינה לאחר הוועידה ברשת ב' בתכנית של שלי וגואטה, ושיבחה את מעורבות ראשי הערים בטיפול במשבר הקורונה בעירם, וציינה במיוחד את ראש העיר לוד, עו"ד יאיר רביבו, ואת ראשי הערים ת"א ודימונה, שהצליחו כל אחד, לשטח את עקומת הנדבקים בעירם.

תאריך: 11-08-2020

image

  • בתמונה: ראש העיר ושר הבריאות במשל"ט העירוני, תנו לנו את האחריות

בכנס הוצג מודל המצפן או הרמזור כפי שנהוג לכנותו, שמאפשר לראשי הרשויות לנהל את המאבק בקורונה בשיתוף כל גופי החירום ומשרדי הממשלה, בהתאם לרמת התחלואה בכל עיר והצבע המיוחס לה בהתאם לצבעי הרמזור.

"כדי לקטוע את שרשרת ההדבקה מהר ככל הניתן, צריך להגיע מהר למאומתים, לתושבים שהתגלו כחיוביים לקורונה, לקבוע את המגעים שלהם ולשלב את הרשות המקומית בסיוע החקירה האפידמיולוגית, לפעול לבידוד אפקטיבי של כל מאומת, או לעידוד הוצאתם למלוניות החלמה" אמרה אל"מ טליה לנקרי, "מודל זה יחל לפעול ב-1 בספטמבר, אולם יש ראשי ערים שעשו זאת בלי לחכות, לראש עיר יש הרבה סמכויות, הרשות המקומית מכירה את הפרט הכי טוב, צריך ראש עיר שמאוד רוצה לעשות את זה, ראש עיר שלתושבים יהיה אמון גבוה בו", אמרה וציינה כאמור את ראשי הערים מלוד, ת"א, ודימונה.

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, ציין כי מתחילת המשבר טען שיש להעביר את הטיפול במאבק למניעת התפשטות נגיף הקורונה לראשי הערים. "צריך לנהל את המשבר ברמת הפרט ואין מי שמכיר את התושבים טוב יותר מאשר הרשות המקומית, תנו לנו לעבוד, תנו לנו אחריות ותנו לנו את הסיוע" אמר רביבו לשר הבריאות יולי אדלשטיין בעת ביקורו בלוד.

בתוך כך הקימה עיריית לוד בהנחיית ראש העיר משל"ט עירוני (מרכז שליטה ובקרה) בשיתוף פיקוד העורף, המל"ל ומשרד הבריאות, לריכוז תמונת המצב העדכנית בקרב תושבי העיר, במטרה להביא לתיאום וסנכרון של כל המערכות העוסקות בצמצום התחלואה ושרשרת ההדבקה בקרב תושבי העיר, בדגש על איתור חולים והוצאתם למלוניות, תוך גיבוש תמונת מצב מהימנה ורציפה.

במקביל הכינה העירייה קמפיין ענק בעברית, רוסית, ערבית ואמהרית, לעידוד הוצאת חולים מאומתים למלוניות, לצד טלפניות רווחה שהתקשרו לכל אחד מהחולים המאומתים בניסיון לשכנעם. 

ואכן מאמצים אלה שהוביל ראש העיר, הביאו לירידה בתחלואה בלוד לאחר שגם רבים מהחולים המאומתים התפנו למלוניות החלמה. "אחרי פעילות אינטנסיבית בחודש יולי, במהלכו חנכנו את המשל"ט העירוני, פתחנו את אוגוסט עם מגמה שבה שיטחנו את עקומת התחלואה בלוד. עוד עבודה רבה לפנינו. אני מודה לתושבי העיר על שיתוף הפעולה ועל ההקפדה אחר ההנחיות! כרגע ירדנו מעיר אדומה לעיר כתומה, ואנו בדרך להיות עיר ירוקה. אם נמשיך את חודש אוגוסט בהקפדה על ההנחיות ומניעת התקהלויות נוכל לפתוח את שנת הלימודים בבטחה ולהגיע לחגים בע"ה בבטחה!", אמר רביבו.

 

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

close