שירותים
בקליק

שירותים בקליק

עלייה מדאיגה במספר החיוביים והחולים הקשים בקורונה בלוד

תאריך: 15-09-2020

image

  • בתמונה: משלט עיריית לוד בפעולה, נתונים מדאיגים

על אף שלוד הפכה מודל לעיר שהצליחה להוריד בצורה משמעותית את רמת התחלואה, מזהיר ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, מפני שינוי מגמה מדאיג בשלושת השבועות האחרונים, עלייה חדה באחוז החיוביים ובמספר החולים הקשים. 

סך החולים הפעילים עומד בלוד עומד נכון ליום שני השבוע (14.9.20) על 284, מתוכם 60 חולים במצב קשה. בשבוע האחרון בלבד (6-14.9.20), נרשמה עלייה מדאיגה של 209 חולים ועלייה חדה בשיעור החולים הקשים. בעוד שברמה הארצית ממוצע החולים המאומתים עומד על 7% בבדיקות, בלוד הממוצע היומי עומד בבדיקות על כ-12% מאומתים. 

  • חולים קשים וקריטיים לפי יישוב (שקף שהוצג השבוע ע"י משרד הבריאות, בועדת הקורונה בכנסת).

מאז פרוץ משבר הקורונה נפטרו בלוד 14 חולים מתוך 1,653 נדבקים.  בשיעור הנפטרים והחולים הקשים ביחס ל-1,000 נפש,  בולטת כיום לוד לשלילה, גם בהשוואה לערים אחרות בישראל.  עפ"י התחזיות, ככל שלא יינקטו צעדים קשים וככל שהציבור לא יישמע להנחיות, מספר החולים החדשים במצב קשה צפוי לגדול, זאת על סמך היקף התחלואה הנוכחי וללא שינוי מגמה משמעותי. 

  • נפטרים לפי יישוב (שקף שהוצג השבוע ע"י משרד הבריאות, בועדת הקורונה בכנסת).

10 השכונות הנגועות ביותר בלוד בהן שיעור התחלואה גבוה הן: נווה זית – 34 נדבקים, ממשלתי – 25, גני איילון – 22, חב"ד – 22, מרכז העיר – 18, העיר העתיקה- 18, גני אביב – 17, פרדס שניר – 16, גני יער – 16, ושכונת שרת עם 12 נדבקים. 

גם במוסדות החינוך המצב אינו מעודד. 17 תלמידים חולים ו-11 אנשי צוות, הכניסו 820 תלמידים ו-71 אנשי צוות לבידוד. 6 גני ילדים ובי"ס אחד נסגרו, כולם בחינוך היהודי.

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו ציין בדאגה כי התחלואה בלוד בשבועיים-שלושה האחרונים מפושטת ורחבה, באופן אשר מקשה מאוד את ההשתלטות עליה ואת בלימתה, ללא שיתוף פעולה של הציבור.

לאחרונה יצא ראש העיר בקריאה נרגשת לתושבי העיר להימנע מהתקהלויות וקיום אירועים המהווים לדבריו מוקד להדבקות המוניות. בפוסט שפרסם בדף הפייסבוק שלו כתב: "יש אנשים בלוד שעושים הכל שנחזור להיות עיר אדומה, ועוד מפרסמים על כך סטטוסים אודות חתונות המוניות שהם עורכים. זו חוצפה שאין כדוגמתה.... אני מסתובב ברחבי העיר רואה בני נוער מגיעים לסליחות ללא מסכות, רואה אנשים מסתובבים בפארקים ללא מסכות, כך גם בסופרים ובמוקדי התקהלות. נמשיך כמובן להפעיל אכיפה קפדנית ונתגבר אותה ביתר שאת".

ראש העיר קורא לתושבים לשמור על הנחיות הממשלה ומשרד הבריאות. "רק אנחנו נקבע את גורלנו! אנחנו בסך הכל שומרים על הבריאות שלנו, של בני המשפחות שלנו, של החברים והסובבים אותנו. הזהירות היא עבורנו – עבור כל העיר וכל המדינה. כולנו מתפללים שכל החולים יחלימו בע"ה ושהמגיפה תיעצר, שתהיה לנו שנה טובה ובריאה ושנחזור להיות עיר 'ירוקה!".

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

close