שירותים
בקליק

שירותים בקליק

עוברים: בעוד כחצי שנה תעבור עיריית לוד למבנה החדש בעיר העתיקה

הפרויקט האדיר, בהשקעה של למעלה מ-90 מיליון ₪, הולך ומוקם בלב העיר העתיקה ומזכיר בצורתו בנייני עירייה באירופה * ראש העיר לוד, עו"ד יאיר רביבו: " הקמת בית עירייה חדש תביא לשיפור השירות לתושב ותאחד את משרדי העירייה המפוזרים כיום במבנים שונים בעיר, למבנה אחד"

תאריך: 04-02-2020

image

בתמונה: בית העירייה החדש בשלבי בנייה מתקדמים

העבודות להקמת בית העירייה החדש בעיצומן. בעוד כחצי שנה, יעבור כל מרכז הכובד של עיריית לוד למבנה החדש, אשר יאחד את משרדי העירייה המפוזרים כיום במבנים שונים בעיר, למבנה אחד.

מאז שנותיה הראשונות של העיר לוד, שכנו משרדי העירייה הראשיים בשד' דוד המלך (כיכר קומנדו בלוד), בעוד שאגפים אחרים כמו חינוך, רווחה, ביטחון, הכנסות וארנונה, ספורט ועוד, היו פזורים ברחבי העיר ותושבים אשר ביקשו לקבל שירות, נאלצו לכתת רגליים ממקום למקום. לאחר שראש העיר, עו"ד יאיר רביבו הבין שכך לא ניתן לנהל עיר מודרנית, באופן שאינו מותאם לקצב הגידול המואץ של האוכלוסייה, החליט לקדם בניית משכן חדש שיאפשר לנהל טוב יותר את העיר ולאחד את כל יחידות העירייה תחת קורת גג אחת.

המבנה החדש אותו תכנן משרד חנוך שפירא אדריכלים, צמוד למבנה הבלדייה (בניין העירייה מהתקופה העותמאנית בלוד) והוא כולל בניין מודרני בצורת רי"ש עם חזית רחבה שבסופה שעון גדול כפי שרואים בבתי עירייה גדולים באירופה. אלמנט נוסף בחזית הבניין, הוא דגם של רצפת הפסיפס הנדירה שנתגלתה בלוד, הממוקמת מרחק של עשרות מטרים מבניין העירייה החדש, כאשר גם מוזיאון הפסיפס ומרכז המבקרים החדש, צפוי להיפתח בתוך כחצי שנה (ראו ידיעה נפרדת).

דגם של רצפת הפסיפס בחזית הבניין

יצוין כי הפרויקט האדיר מוקם בשיתוף המגזר העסקי בשיטת PPP - Public Private Partnership) הסכמים ארוכי טווח לשיתוף פעולה בין המגזר הציבורי למגזר הפרטי), במסגרתו היזם מקים, מממן, מתפעל ומתחזק את הפרויקט, הכל ע"פ תכנון של העירייה, זאת תמורת תשלומים שוטפים עבור משרדי העירייה  והחניון למשך שנות ההפעלה. היזם ייהנה בנוסף מהכנסות בגין המסחר והמשרדים הנוספים. בתום תקופה של 25 שנים, ישיב היזם את הפרויקט על כל מרכיביו לעירייה.

ראש העיר ביקר באתר כדי לעמוד אחר התקדמות העבודות. ביקרתי בבית העירייה החדש שנמצא בשלבי הסיום שלו ובעוד כחצי שנה בע"ה נוכל לתת לכם את כל השירותים העירוניים במקום אחד, מודרני ויפה ועל הדרך גם נחזק את העסקים בעיר העתיקה" אמר רביבו, "לצד ייעול השירות לתושב, הקמת בית העירייה החדש בלב העיר העתיקה תהווה זרז לשיקום ופיתוח האזור כולו ולמימוש הפוטנציאל התיירותי האדיר של העיר".

וכך זה ייראה עם השלמת העבודות

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

close