שירותים
בקליק

שירותים בקליק

נתניהו, רביבו והרב איתן שנרב חתמו על מגילת היסוד לשכונת "מצפה רנה" בלוד לזכרה של רנה שנרב הי”ד

תאריך: 19-02-2020

image

בתמונה: ראש הממשלה נתניהו חותם על מגילת היסוד להקמת מצפה רנה בלוד

במעמד מרגש בבית משפחת שנרב בלוד, נחתמה בשבוע שעבר מגילת יסוד להקמת שכונת “מצפה רנה” בלוד, לזכרה של רנה שנרב הי”ד שנרצחה בפיגוע טרור במעיין דני הסמוך ליישוב דולב שבבנימין.

על מגילת היסוד חתמו ראש הממשלה בנימין נתניהו שאישר את השכונה ביישוב דולב, ראש העיר לוד, עו"ד יאיר רביבו שהכריז על הרעיון לשכונה בלוויה של רנה, ראש מועצת בנימין ישראל גנץ, והרב איתן שנרב, אביה של רנה הי”ד שנפצע בפיגוע.

הרב איתן שנרב, ראש העיר לוד יאיר רביבו וראש מועצת בנימין ישראל גנץ. צילום: דוברות בנימין.

חתימת המגילה מגיעה לאחר אישור הממשלה להקמת שכונה עם 300 יח”ד תחת שם דומה ביישוב דולב בבנימין, כאשר במגילה מצוין כי בשכונה החדשה בלוד ייבנו 360 יח”ד, 5 מעונות יום, 4 כיתות גן, 18 כיתות בי"ס יסודי, 6.5 דונם שטח ציבורי פתוח, 8.9 דונם למוסדות ומבני ציבור בהם 1.15 דונם לבית כנסת.

השכונה החדשה בעיר לוד תוקם בשטח הפתוח שמול בי"ס "ספיר", באזור הצופה אל הרי בנימין, כחלק מהתפתחותה של העיר לוד והפיכתה למרכז מגורים בלב ישראל, כפי שנכתב במגילת היסוד.

מגילת היסוד לשכונת מצפה רנה

רנה שנרב הי”ד נרצחה בפיגוע במעיין דני באוגוסט 2019 לאחר שהגיעה עם אביה ואחיה למעיין ומטען רב עוצמה התפוצץ בסמוך אליהם. כתוצאה מהפיצוץ נהרגה רנה הי”ד במקום, אב המשפחה הרב איתן נפצע קל וטיפל בבנו דביר שנפצע קשה, אך מאז התאושש וחזר לתפקוד מלא.

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ: "אבן מאסו הבונים, הייתה לראש פנה. הכאב של רנה הי”ד יהפוך לבניין, לשכונה, בלוד ודולב. ארץ ישראל מתמלאת חיים. אנחנו מתחזקים בארץ ישראל ביחד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ונמשיך לבנות את ארץ ישראל זה הזיכרון האמיתי.”

ראש העיר לוד עו”ד יאיר רביבו: "מתרגשים לחתום על מגילת היסוד להקמת שכונות לזכרה של רנה שנרב הי”ד, בעיר לוד בה גדלה וביישוב דולב בבנימין שבו החזירה נשמתה הטהורה לבורא. העיר לוד ומטה בנימין קשורות זו בזו, וברוך ה’ כעת אנו מצהירים על הקמת השכונה באמונה שבהמשך נחגוג את סיפוח ההתיישבות והחלת הריבונות ביהודה ושומרון ועוד ימים טובים למדינת ישראל. כשאומרים דולב הפוך יוצאת המילה 'בלוד', וזאת האמת. לוד וההתיישבות ביהודה ושומרון קשורים אחד בשני".

הרב איתן שנרב: "מעמד מרגש. זה הניצחון האמיתי שלנו על המרצחים. עוד שכונה, עוד יישוב ועוד בנייה והתיישבות בארץ ישראל. חשוב להעמיק את השורשים בכל חבלי הארץ וזה הזמן שכל ההתיישבות תתחבר לערים וכך כל עם ישראל יכיר את חבלי ארצנו. זה החלום.  אני מאמין שבסוף היישובים האהובים שלנו ביו”ש יהפכו לערים וכך נחזר את שורשינו בארץ המובטחת.”

 

 

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

close