שירותים
בקליק

שירותים בקליק

משטרת לוד: ירידה משמעותית בפשיעה, ובעבירות רכוש ואלימות ב-2019 בלוד

ראש העיר עו"ד יאיר רביבו: "יש לנו את תחנת המשטרה הכי טובה בארץ. הפעילות הנחושה והעשייה המשותפת למשטרה ולעירייה ניכרת היטב בשטח. עם זאת, ההתמודדות נמשכת בעקביות, בנחישות וללא משוא פנים, יום יום, שעה שעה. נמשיך לעבוד כתף אל כתף עם משטרת לוד, ונחזק את לוד כעיר בטוחה המקפידה על חוק וסדר בתחומה"

תאריך: 19-02-2020

image

בתמונה: יאיר רביבו, יש בלוד את תחנת המשטרה הכי טובה בארץ

עם סיומה של שנת 2019, קיימו במשטרת לוד ועיריית לוד מפגש משותף להצגת נתוני השנה החולפת וקביעת היעדים המשותפים לשנת 2020.

המפגש החשוב והמעניין התקיים בהיכל התרבות העירוני בלוד במעמד ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו ומפקד מרחב שפלה, תנ"צ דוד פילו, ובהשתתפות קציני ושוטרי התחנה בפיקודו של סנ"צ שמעון דהן, מנכ"ל העירייה אהרון אטיאס, מנהל אגף הביטחון בעירייה, אלי דיין, וחברי מועצת העיר עו"ד פרג' אבן פרג', עו"ד עבד אזברגה ואלי סער.

עם מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, ועם מת"ח לוד סנ"צ שמעון דהן (משמאל)

מפקדי היחידות השונות במשטרת לוד, הציגו כל אחד את נתוני 2019, מהם עולה כי בעבירות פע"ר (פשיעה- עבריינות רכוש) קיימת ירידה בהשוואה לנתוני 2018, כך למשל בהתפרצות לדירה ירידה של 21% מ-161 אירועים ל-120 ב-2019, גניבות רכב ירידה של 6%, פריצה לרכב ירידה של 16%.

כך גם באירועי אלימות חמורה, בין היתר אירועי שוד, מ-44 מקרים ב-2018 ל-19 ב-2019, ירידה של 56%, באירועי אלימות גופנית ירידה של 17%. הצלחה נוספת ניתן לייחס לתפיסת אמל"ח ונשק בלתי חוקי עם עלייה של 36% , וצמצום אירועי הירי בחתונות לאפס מקרים ב-209, לעומת 100 ב-2016, נתון שהלך והצטמצם מדי שנה, בעקבות מאבק נחוש בתופעה.

מנגד -  עלייה מרשימה במספר כתבי האישום שהוגשו המעידים על יעילות אכיפתית לצד מדיניות נחושה ובלתי מתפשרת.

בצד אלו הוצגו נתוני השיטור העירוני המשותף למשטרה ולפיקוח העירוני, אשר טיפלו ב-8,671 אירועים, חילקו 5,361 דוחות תנועה, 688 דוחות רעש, 5,013 דוחות ניקיון, 37 כתבי אישום שהוגשו בגין פסולת וסגירת 13 תחנות מעבר בלתי חוקיות להשלכת פסולת. באירועי הרעש נרשמה ירידה של 32% ב-2019, כך גם באירועי אלימות שטיפל השיטור העירוני עם ירידה של 25.8%.

כל מפקדי היחידות שהציגו את נתוניהם, פרגנו לשיתוף הפעולה עם העירייה, ולסיוע הרב שהם מקבלים ממצלמות הביטחון הפזורות בכל רחבי העיר, אשר הוכיחו את עצמן והביאו לליכדתם של עבריינים ולפענוח מקרי פשיעה.

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, שיבח את הפעילות וציין בפני המשתתפים כי נושא הביטחון האישי של התושבים ואכיפת החוק והסדר, תמיד עמד בראש סדרי העדיפויות, והוא מגובש תוך שיתוף פעולה הדוק בין עיריית לוד ומשטרת לוד, הבא לביטוי בהובלה וברמת מעורבות גבוהה שלנו עם מפקד התחנה, סנ"צ שמעון דהן. כן הבטיח את המשך שיתוף הפעולה בממשקים שבין המשטרה והעירייה, בהם השיטור העירוני ומצלמות הביטחון שהציבה העירייה בכל רחבי העיר. "במסגרת השותפות מתקיימת מדי שבוע ישיבת ביטחון בלשכתי, בהובלת ממלא מקומי יוסי הרוש - מחזיק תיק הביטחון, העוסקת בתיאום פעילות כלל גורמי האכיפה בעיר ובהגדרת יעדים משותפים לעירייה ולמשטרה, לרבות גיבוש סדר העדיפויות של מאמצי האכיפה בעיר", אמר ראש העיר ומסר את תודתו והערכתו לחברי המועצה הערבים, בהם עו"ד עבד אזברגה ועו"ד פרג' אבן פרג' שהשתתפו בכנס. "נמשיך יחד להשקיע בשיפור איכות החיים במגזר הערבי בעיר, במטרה לצמצם פערים ולבנות יסודות של שוויון. אני מאמין שכאשר יהיה לאוכלוסייה הערבית בלוד יותר חינוך, ותרבות, ותשתיות ופיתוח, ייבלמו תופעות שליליות והידרדרות לפשיעה. שיפור באיכות החיים במגזר הערבי יהיה לתועלת העיר כולה".

ראש העיר פרגן לתחנת לוד על זכייתה בפרס ראש אגף המבצעים של משטרת ישראל, כתחנה קהילתית מצטיינת לשנת 2019 (ראו ידיעה נפרדת). "בהחלט כבוד וגאווה לעיר לוד בכלל, לתחנת לוד בפרט. יש לנו את תחנת המשטרה הכי טובה בארץ. מעל לכל במה אני אומר שזכינו במפקד תחנה מעולה בכל פרמטר, וכמובן בסמת"ח מצוין - רפ"ק ששי שלמה ובכל קציני ושוטרי התחנה אשר עושים לילות כימים במשימות אכיפת החוק והסדר בעיר תוך שיתוף פעולה הדוק עם העירייה והקהילה.

"נמשיך לעבוד כתף אל כתף עם משטרת לוד, יחד נחזק את לוד בע"ה כעיר בטוחה המקפידה על חוק וסדר בתחומה. יישר כח ואיחולי המשך הצלחה!"

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

close