שירותים
בקליק

שירותים בקליק

'מהיר לעיר' בלוד מתקדם

התקדמות משמעותית בפרויקט מהיר לעיר בלוד: בחודשים הקרובים יחלו העבודות ליצירת נתיב העדפה לתחבורה ציבורית, במקטע שבין כיכר ספירלת החשמל ברמלה דרך שד' יוספטל בלוד, חטיבת יפתח ושדרות דוד המלך ועד צומת הנשיא באורך של כ-3 ק"מ ובמקביל גם כ-300 מטר בציר הרצל צפון באזור כיכר הפלמ"ח; במסגרת העבודות, יחודשו תשתיות הרחוב לרבות תאורה, ספסלים, הוספת תחנות אוטובוס חדישות ושבילי אופניים ● ראש העיר יאיר רביבו: "תחבורה ציבורית היא העתיד. במסגרת התכנית נקיים מפגשי שיתוף ציבור, ואני קורא לתושבים להצטרף אלינו ולשתף אותנו בהצעות וברעיונות לשיפור, ולהיות שותפים לשינוי המשמעותי המתרחש בעיר"

תאריך: 14-01-2020

image

בתמונה: כך ייראו הנתיבים אשר יתנו העדפה לתחבורה הציבורית

העבודות על פרויקט 'מהיר לעיר' שמוביל משרד התחבורה באמצעות חברת 'נתיבי איילון' בשיתוף עיריית לוד מתקדמות לאחר שנפתח המקטע ששודרג בחלקו הדרומי של רחוב הרצל, יחלו בחודשים הקרובים עבודות בשני מוקדים נוספים בעיר -  במקטע שבין כיכר ספירלת החשמל ברמלה דרך יוספטל, חטיבת יפתח ושדרות דוד המלך ועד צומת הנשיא באורך של כ-3 ק"מ ובמקביל גם כ-300 מטר בציר הרצל צפון באזור מכיכר הפלמ"ח עד רחוב מבצע יהונתן. במסגרת העבודות, יסללו נתיבי העדפה לתחבורה ציבורית, יתווספו קווי אוטובוס חדשים וכן יחודשו המרחב העירוני כולל ריצוף המדרכות פיתוח נופי, תאורה חדשה, ריהוט רחוב תחנות אוטובוס חדשות ומתקדמות וכן שבילי אופניים. 

לוד היא אחת מ- 17 ערים שבחרו להצטרף לפרויקט הלאומי אשר ייתן מענה לצורכי התחבורה של תושבי המטרופולין וייצר רשת נתיבי תחבורה ציבורית בכל מטרופולין תל אביב. הפרויקט יצור רשת רציפה, יעילה ונוחה של צירי העדפה לתחבורה ציבורית בראייה רחבה הכוללת העדפה ברמזורים. העבודות יבוצעו במקטעים על מנת למזער את אי הנוחות וכדי לאפשר את המשך שגרת החיים עם נגישות מלאה לעסקים ולבתים. 

מהיר לעיר באחת מ-17 הערים שנבחרו להצטרף לפרויקט הלאומי

טליה כהן וולף, סמנכ"לית מנהלת 'מהיר לעיר' בחברת נתיבי איילון: "לאחר שיתוף פעולה מוצלח עם עיריית לוד, שהבינה את חשיבותו של 'מהיר לעיר' ותרומתו הישירה לאיכות חייהם של תושבי העיר וציבור הנוסעים- אנחנו מתקדמים לשלב הבא. בעתיד יוכלו תושבי העיר ליהנות ממערך תחבורה ציבורית משודרג שיעניק להם אלטרנטיבה אמתית לרכב הפרטי." 

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו: כחלק ממגמה עולמית לצמצום מספר כלי הרכב הפרטיים בכביש ולעידוד שימוש בתחבורה ציבורית, עיריית לוד, החברה הכלכלית לוד, משרד התחבורה וחברת נתיבי איילון, מקדמים יחד את תוכנית "מהיר לעיר". במסגרת התוכנית, יוקמו נתיבי תחבורה ציבורית ברחבי העיר לוד (נת"צ) ברחובות יוספטל, חטיבת יפתח, דוד המלך, הנשיא, הרצל, כצנלסון ואבא הלל סילבר. נתיבי התחבורה הציבורית, ישפרו את הנגישות לעיר לרווחת התושבים והמבקרים בה. כמו כן, הנתיבים יקלו על העומס בכבישים, ויקדמו שימוש בתחבורה ציבורית יעילה ומהירה יחד עם שמירה על איכות הסביבה. 

תחבורה ציבורית היא העתיד. במסגרת התכנית נקיים מפגשי שיתוף ציבור, בהם נציג את פרויקט מהיר לעיר ותינתן האפשרות לשאלות, במקביל תשתפו אותנו בהצעות וברעיונות שלכם לשיפור ואנו נבחן את הישימות והתוצאות הצפויות. לוד מתחדשת, למענכם! הצטרפו אלינו! אנו קוראים לכם להיות שותפים לשינוי המשמעותי המתרחש בעיר!

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

close