שירותים
בקליק

שירותים בקליק

לומדים מרחוק ומרגישים קרוב בלוד

תאריך: 17-03-2020

image

בתמונה: נוהל למידה מרחוק – מתוך פורטל עובדי הוראה מרחב פדגוגי של משרד החינוך

עם קבלת ההחלטה על השבתת מערכת החינוך בשל מגפת הקורונה, נערכו בלוד בהתאם להנחיות משרד החינוך, להפעיל את נוהל הלמידה מרחוק ולהעמיד לרשות התלמידים את מיטב התכנים הלימודיים, במתכונת ידידותית ומעניינת. 

בהודעה לתושבים, לתלמידים, למנהלים ולמורים בלוד, ציין ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו כי בעקבות הודעת ממשלת ישראל על השבתת מוסדות החינוך במדינה, יפעלו בתי הספר בלוד במתכונת של לימודים מרחוק. "משרד החינוך נערך ללמידה מרחוק, באמצעות מערך מתוגבר של מורים שילמדו מהבית. מנהלי בתי הספר בלוד יפעילו באמצעות צוותי החינוך את הלמידה מרחוק, אשר תהיה מותאמת לשכבות הגיל השונות ולתכניות הלימודים. כל מורי בתי הספר ילמדו מהבית את התלמידים ויעמדו בקשר עם תלמידיהם. הלימודים יהיו מקוונים בנוסף למשימות עבודה לתרגול, בשאיפה לשמור על שגרת לימודים גם במצב מורכב זה" ציין יאיר רביבו והוסיף כי אגף החינוך פותח חדר מצב ותמיכה למורים ולתלמידים בהפעלת למידה מרחוק, וכי השירות הפסיכולוגי בעיר פתח מיידית קו חם, כאשר הפניה תיעשה דרך המוקד העירוני.

שר החינוך רפי פרץ: "צפינו כבר לפני שבועיים כי המשבר עלול לפקוד אותנו ונערכנו מבעוד מועד. הלמידה מרחוק מוכיחה את עצמה כיעילה לתלמידים ולמורים וכמובן להורים. כפי שאמרתי תמיד, תפקידנו כמערכת לא מסתיימת בכתלי בית הספר אלא יש לנו אחריות לתלמידים גם כאשר יש מצב חירום כמו שפוקד אותנו עכשיו. אני רוצה לחזק את המורים והמנהלים שעובדים גם כעת ונמצאים בקשר עם התלמידים ודואגים להם גם מרחוק".

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: אנו פועלים במלוא השאת כדי שהתלמידים ימשיכו את מלאכת הלמידה, צורכים תכני למידה מרחוק, מקבלים מענה לצורכיהם הרגשיים, ומבצעים תרגילים מבתיהם".

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

close