שירותים
בקליק

שירותים בקליק

לוד שומרת על הפסגה בדירוג היציבות הפיננסית של הרשויות בישראל

ראש העיר עו"ד יאיר רביבו: "בהחלט אות כבוד לעיריית לוד, ורק לחשוב שלפני קצת למעלה מעשור, הייתה עיריית לוד על סף פשיטת רגל. היציבות הכלכלית שהשגנו במאמצים רבים, מאפשרת לנו להמשיך במהפכה בה התחלנו. כל הנתונים מצביעים שלוד היא הדבר הגדול הבא!"

תאריך: 25-02-2020

image

בתמונה: מובילים לפסגה, יאיר רביבו עם יוסי הרוש, ציון הדר ואהרון אטיאס

דירוג היציבות הפיננסית של הרשויות בישראל שעורכת מדי שנה חברת המידע CofaceBdi, מעלה כי גם השנה שומרת לוד על יציבות בפסגה ומדורגת במקום השישי בישראל לשנת 2020. לוד מדורגת בעשירייה הראשונה בישראל כבר 4 שנים ברציפות, ורק לחשוב שלפני קצת למעלה מעשור, הייתה עיריית לוד על סף פשיטת רגל.

לוד בולטת במקום השישי למרות שהיא מאופיינת בדירוג סוציואקונומי נמוך מזה של עיריות גדולות ועשירות ממנה עם תושבים בחתך סוציואקונומי גבוה ולמעשה אף כפול מזה של לוד, כמו ראשון לציון (מקום 7), רמת גן (8), מודיעין מכבים רעות (9), פתח תקווה (10), כאשר בעשירייה השנייה ערים כמו כפר סבא, גבעתיים, הוד השרון, תל אביב, רעננה ועוד. (ראו בטבלה שהוצגה בוועידת מוני אקספו לחדשנות ברשויות - כנס של מרכז השלטון המקומי).

בהחלט אות כבוד לעיריית לוד! לא רק איתנות ויציבות כלכלית אלא גם מינהל כספי תקין. נתון זה מתפרסם לאחר שלוד רשמה בשנים האחרונות הישג חסר תקדים מבין הרשויות המקומיות בישראל, כאשר זכתה שלוש שנים ברציפות בפרס שר הפנים לניהול כספי תקין. כך יוצא שמאז 2013 למעשה, זוכה עיריית לוד בפרס היוקרתי מדי שנה, המוענק למספר מצומצם של רשויות מקומיות שנמצאו ראויות לו, בהתאם לנתונים כספיים ומנהליים שנקבעו על ידי משרד הפנים, המתייחסים לפרמטרים שעיקרם: עמידה בנהלים לגבי ניהול התקציב, גירעון הרשות ביחס להכנסותיה ואחוז גביית הארנונה בהתאם לתקציב. לצד הניהול הכספי נבדקים בקפדנות גם מדדי שירות ומדדים ארגוניים המבטאים את נתוני הביצוע השנתיים והמצטברים של עיריית לוד, אשר הצליחה בכל השנים האחרונות להגיע לאיזון תקציבי ואף לסיים בעודף.

הטבלה לא משקרת. לוד בצמרת היציבות הפיננסית של הרשויות בישראל

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו: "ההישג הוא עצום. על אף ההשקעות בפיתוח העיר והמהפכה האדירה המתחוללת בלוד, אנו יודעים לשמור על משק הכספים, לא להיכנס לגירעונות, ולא להיות חייבים לספקים" אמר ראש העיר, "ברכותי לגזבר ציון הדר, למנכ"ל אהרון אטיאס, למ"מ יוסי הרוש, לסגנים אלוירה קוליחמן ורפי קטאשוילי, ליו"ר ועדת הכספים המשנה עו"ד פרג' אבן פרג', לחברי המועצה ולכל אנשי העירייה ומנהליה השותפים לניהול מקצועי, תקין, יעיל ואחראי של הקופה הציבורית".

"היציבות הכלכלית שהשגנו במאמצים רבים, מאפשרת לנו להמשיך במהפכה בה התחלנו, לשפר את סל השירותים, לשדרג תשתיות, לשפר ולייעל את השירות. אם נוסיף לכך את הסכם הגג הענק שחתמנו עם ממשלת ישראל במסגרתו תזכה לוד להשקעות ממשלתיות ועירוניות בהיקפים שטרם נראו, הרי שאנחנו נמצאים רגע לפני הזינוק הכי משמעותי של העיר ולכן אנחנו קוראים ליזמים, לעסקים ולמשפחות צעירות להצטרף אלינו להצלחה, בלב אזור הביקוש של ישראל. כל הנתונים מצביעים שלוד היא הדבר הגדול הבא".

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

close