שירותים
בקליק

שירותים בקליק

לוד ציינה 72 שנים לשחרורה

תאריך: 30-06-2020

image

  • בתמונה: באירוע החגיגי לציון 72 שנים לשחרור העיר. צילום - אבי ניניו

יום שחרור לוד ה-72 נחגג ביום חמישי שעבר בהיכל התרבות עם תושבי העיר, בטקס מרגש בהשתתפות ראש העיר עו"ד יאיר רביבו, ממלא מקומו יוסי הרוש, מנכ"ל העירייה אהרון אטיאס, חבר המועצה עמיחי לנגפלד – מחזיק תיק מורשת, וכן בהשתתפות העיתונאי והסופר שאול מייזליש שהכין לטקס סרטון מיוחד, המציג בין היתר את מהלך הקרבות במסגרת מבצע דני.

בכניסה להיכל, הוצגה תערוכת צילומים שהוכנה במיוחד ליום הזה, ע"י ההיסטוריון, חוקר תולדות לוד, ד"ר יוסי לונדין, תושב העיר לוד. מרבית התמונות מראשית ימיה של לוד העברית, היו של הצלם המיתולוגי של לוד, מיכאל אלמגור (מרצ'לו). את הטקס כיבדו בנוכחותן רעייתו של מרצ'לו, ברכה אלמגור ובתם עפרה

בפאנל שהתקיים בתום הקרנת הסרטון בהשתתפות העיתונאי שאול מייזליש, סיפר ראש העיר על העיר לוד המתפתחת היום בצעדי ענק. "72 שנים חלפו בעיר לוד שמסתערת היום מחדש על עתידה, של עיר עצמאית ומרכזית במדינה. לוד הופכת למרכז החדש ולאחד היעדים האטרקטיביים בישראל למגורים, לתעסוקה ולמסחר, בזכות מיקומה המרכזי, בסמוך לשער הכניסה האווירי של ישראל ולמערכת הכבישים והמחלפים" אמר ראש העיר, "בחזוני אני רואה אלפי תושבים חדשים שמגיעים לעיר, יחד תושבים שעזבו את לוד, שמתקיים בהם הפסוק החרוט על סמלה של לוד: "ושבו בנים לגבולם".

ראש העיר מסר את תודתו לכל השותפים להפקת הערב, לאורית עופר –מנהלת אגף תרבות, לאגף דוברות, לד"ר יוסי לונדין על תערוכת הצילומים, לשרונה זיו – רכזת תרבות ואירועים, לאורי ואסתר קאופמן ולמירה מרציאנו שהביאו את רשמיהם האישיים בסרטון, ולמרכז הסיור והמורשת "בשבילוד".   

"נישא תפילה שאת חגיגות 73 שנה למדינת ישראל ולשחרור העיר לוד, נחגוג ברוב עם הדרת מלך כשמגיפת הקורונה תעבור מן העולם", איחל ראש העיר לתושבים בסיום דבריו.

את הטקס והפאנל הנחה דובר העירייה, יהורם בן ארוש, אשר הביא סקירה היסטורית על העיר, טרם שחרורה.

בסיום החלק הראשון של הערב המרגש, החל החלק השני במופע משלהב של משה להב  - הטיש הגדול, אשר סחף את הקהל במיטב השירים הישראלים מכל הזמנים.

 

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

close