שירותים
בקליק

שירותים בקליק

לוד הנציחה את החייל עמית בן יגאל הי"ד בקריאת אשכול גנים על שמו והכנסת ספר תורה

תאריך: 16-06-2020

image

  • בתמונה: ההורים וראש העיר מסירים את הלוט מעל שלט אשכול גני הילדים ע"ש עמית

בצהרי יום חמישי האחרון נחנך אשכול גנים בשכונת 'גני איילון' בלוד ע"ש סמ"ר עמית בן יגאל הי"ד, בטקס מרגש שהתקיים בהשתתפות הוריו נאוה וברוך שיחיו, במלאת 30 למותו.

בל"ג בעומר האחרון, כשגחלי המדורות עדיין לחשו, נכנס עמית יחד עם חבריו לסיירת 'עורב' של גולני, לבצע מעצר של מבוקשים פלסטינים בכפר יעבד מערבית לג'נין. מחבל שעמד על גג בניין סמוך, השליך אבן ענקית שפגעה בראשו של עמית. כתוצאה מהפגיעה הוא נפצע קשה מאוד ולאחר מכן נקבע מותו. אחרי מותו הועלה עמית לדרגת רב-סמל.

במעמד השתתפו ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, ממלא מקומו ומחזיק תיק החינוך יוסי הרוש, מנכ"ל העירייה אהרון אטיאס, וכן בני משפחה ומוקירי זכרו של עמית. 

יאיר רביבו: "כבן יחיד, עמית לא היה אמור להתגייס לשירות קרבי, אבל אהבת ישראל שבערה בו, הובילה אותו לשם, כמי שכבר בנערותו, היה במשך שנים חניך בתנועת נוער מטעם משרד החינוך שמטרתה לחנך ולהחדיר לנוער ערכים של אהבת ארץ ישראל, אהבם העם ומורשת ישראל".

"נמשיך להרגיש את רוחו של עמית, בקולות השמחה של מאות הילדים הלומדים כאן, באשכול גני הילדים בשכונת גני איילון החדשה".

ההורים נאוה וברוך יחד עם ראש העיר יאיר רביבו, הסירו את הלוט מעל השלט באשכול הגנים ע"ש עמית, ונטעו עץ חרוב, כסמל לדרך חיים ונתינה לדורות הבאים.

  • נטיעת עץ חרוב כסמל לדרך חיים ונתינה לדורות הבאים

ראש העיר מסר את תודתו לגננת איילה ליכטנשטיין שיזמה את האירוע המיוחד הזה.

כשעה לאחר-מכן התקיים טקס הכנסת ספר תורה עם שירה וריקודים בישיבת 'צביה אלישיב' בלוד, לע"נ ולזכרו של עמית הי"ד, לציון יום ה'שלושים' לפטירתו, בהשתתפות הנהלת עיריית לוד, עשרות חבריו בצה"ל, מפקדיו, תלמידי הישיבה וידידי המשפחה.

  • ראש העיר משלים כתיבת אות בטקס הכנסת ספר התורה

האירוע אורגן ע"י ארגון 'הידברות', בנוכחות רבני הארגון ובראשם הרב זמיר כהן. שני רגעים מרגשים במיוחד נרשמו כאשר ברוך בן יגאל שיחי' - אביו של עמית ז"ל, יחד עם חבריו לנשק מ'גולני' רקדו עם ספר התורה כשהם עטופים בדגל ה'סיירת', וכאשר האבות השכולים - הרב איתן שנרב אביה של רנה שנרב שנרצחה בפיגוע וברוך בן יגאל רקדו יחד עם ספר התורה במסר ברור: עם ישראל חי!

יהי זכרו ברוך!

  • עם ישראל חי! הרב איתן שנרב וברוך בן יגאל, רוקדים יחד עם ספר התורה

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

close