שירותים
בקליק

שירותים בקליק

לגעת בהיסטוריה: כ-40 סוכני תיירות ביום סיור בעיר לוד

תאריך: 26-02-2020

image

בתמונה: סוכני הנסיעות בחאן העתיק. צילום: יוסי סובה

כ-40 סוכני תיירות מרחבי הארץ הגיעו השבוע אל העיר לוד, והשתתפו ביום חשיפה מיוחד שנערך בארגון מרכז סיור 'בשבילוד', בהדרכת המנהל רועי תנעמי ובהפקת עפרה ארנון.

במהלך יום הסיור, טיילו הסוכנים וביקרו בשכונת הרכבת, כיכר העירייה, באר השלום ועץ השקמה, כאשר משם המשיכו אל משולש הדתות, החאן העתיק ובית הבד.

 

רועי תנעמי יחד עם סוכני הנסיעות במשולש הדתות. צילום: יוסי סובה

לאחר-מכן, הם קיבלו הצצה מזווית אישית בתוך בתי התושבים בלוד העתיקה - פאטמה אזברגה, מראשוני התושבים הערבים בשכונה ו- עדנה ביזונח - מהקהילה האתיופית, מהן שמעו על סיפור העלייה והקליטה והחיים בשכונה.

בית הבד - מקום היסטורי בלוד. צילום: יוסי סובה

את ארוחת הצהריים סעדו חברי הקבוצה במסעדת 'שולחן ערוך' ברמלה, משם המשיכו עם האוטובוס אל מתנ"ס שיקגו בשכונת רמת אשכול, בו קיבלו סקירה מרתקת בפאנל החברתי יחד עם מנהלת מתנ"ס פאתן אל-זינאתי ונעם דרייפוס מנהל המרכז לחינוך וחברה בלוד, על החיים המורכבים של תושבי שכונה יהודים וערבים שלמדו לחיות בצוותא – האחד לצד השני – בכבוד והערכה.

פאתן אל-זינאתי ונעם דרייפוס מרצים על החיים המורכבים של יהודים וערבים שלמדו לחיות בצוותא. צילום: יוסי סובה

בתום יום עמוס, סיימו סוכני הנסיעות את הביקור בלוד עם טעם של היסטוריה מחד ועתיד מאידך. "הכרתי עיר מקסימה המציעה מגוון רחב של תיירות מרשימה – עם עבר, הווה ועתיד, וחיים אנושיים בתוך פסיפס של תרבויות", אמר וסיכם סוכן נסיעות מאשקלון.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

close