שירותים
בקליק

שירותים בקליק

"חליל הקסם" מגיע ללוד

תאריך: 14-01-2020

image

בתמונה: משתתפי לוד בחזרות לקראת המופע הגדול של חלילה הקסם בלוד

בתחילת החודש הבא תעלה בהיכל התרבות המחודש בלוד הפקה ייחודית - האופרה "חליל הקסם"  מאת וולפגנג אמדאוס מוצרט, עם מיטב הכישרונות המקומיים של לוד, בהשתתפות זמרי האופרה הישראלית ובשיתוף עם אגף תרבות בעיריית לוד.

200 משתתפים בני ובנות העיר לוד, יעלו על במה אחת מופע מדהים עם צוות מקצועי של האופרה הישראלית, ויככבו בתור רקדנים, נגנים, שחקנים ומקהלות, בשילוב תפאורה ותלבושות מלאות במשך 3 ימים של הפקה מרהיבה. המשתתפים מלוד - מקהלת הילדים העירונית, חבורת הזמר העירונית, התזמורת הייצוגית של בית הספר יצחק נבון למחוננים ומצטיינים במוסיקה, המרכז לתאטרון לוד, להקת המחול SPEKTOR DANCING  סטודיו T.M DANCE סטודיו R.N SPORT , להקת הדבקה בלדנא והשחקנית יהודית יצחקי.

מדידות למשתתפים מלוד בבית האופרה הישראלית עם תלבושות מלאות ומרהיבות

"חליל הקסם" הוא סיפור אגדה ובמרכזו נסיך ונסיכה – טמינו ופמינה – ולצידם שלל דמויות צבעוניות ביניהן, דרקון מפחיד, צייד הציפורים הצבעוני פפגנו, מלכת הלילה ושלוש הגבירות שלה, כוהני דת, וכמובן חליל הקסם ופעמונים מכושפים. הסיפור מתאר את החיפוש של הנסיך אחר הנסיכה שנחטפה לארמונו של זרסטרו ולעזרתו באים שלושה ילדים, צייד הציפורים והחליל הקסום. הסוף, כמובן, טוב – הנסיך מוצא את הנסיכה, פפגנו מוצא את פפגנה שלו …וכולם חיים באושר ובעושר. האופרה האהובה של מוצרט בגרסה צבעונית ומשעשעת ובעיבוד מיוחד לילדים בשפה העברית - בתרגומו של אהוד מנור.

בשבועות אלו יוצאים המשתתפים לסיור, חזרות ומדידות בבית האופרה הישראלית. יש למה לצפות!

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו: "אני  שמח ונרגש  על ההזדמנות הנפלאה ועל הזכות שניתנה ללוד להציג את מופע האופרה הישראלית "חליל הקסם", אשר מבטיח לנו חוויה אדירה של הנאה צרופה.

"העיר לוד  זכתה לשיתוף  פעולה ייחודי עם  האופרה הישראלית ומשרד התרבות והספורט, ואנו זוכים לאירוע תרבותי מדהים, אשר שותפים לו גורמים רבים בעיר לוד – אגף התרבות ורשת המתנ"סים קיימו פעילויות הכנה אינטנסיביות על מנת שתזכו לחוויה חד פעמית, מרגשת ומפתיעה.

"תודתי הרבה לתושבי העיר לוד המשתתפים בקבוצות אומנויות הבמה שלנו ולוקחים חלק במופע. ערב כמו זה מציג את מרקם החיים הייחודי שלנו כאן בלוד, כאשר על במה אחת עולים הרכבים שונים ומגוונים ויוצרים יחד פסיפס מרהיב של תרבות. 

"תודה לאופרה הישראלית על ההזדמנות, על הרצינות, על שיתוף הפעולה ועל ההשקעה הרבה בהובלת הפרויקט המרשים הזה. תודה גדולה ומיוחדת לשרת התרבות והספורט, חה"כ מירי רגב, למשרד התרבות ולאגף תרבות וקהילה על התמיכה בהובלת מזל סימון בפרויקט זה וברבים אחרים, על שיתוף הפעולה המדהים עם העיר לוד והאמונה בנו ובמוסדות התרבות שלנו להעמדת מופעים כגון אלה מהשורה הראשונה בתרבות, המאפשרים לנו לקיים פעילויות תרבותיות מגוונות ולחשוף את התושבים לעולמות תרבותיים שונים".

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

close