שירותים
בקליק

שירותים בקליק

הפיכה שלטונית בעיריית לוד.. ליום אחד!

הנוער לשלטון: כ-20 בני נוער מלוד הנהיגו היום, ד', 5.2.2020, את העיר ליום אחד • חברי מועצת הנוער בלוד "השתלטו" על משרדי הנהלת העירייה ונכנסו לתפקידים ללא כל בעיה • לא מדובר בהפיכה כמובן, אלא בשיאם של אירועי חודש הנוער בלוד • במסגרת האירועים, התקיים יום חילופי שלטון המסורתי בעיריית לוד, במהלכו החליפו מנהיגי העתיד – חברי מועצת התלמידים והנוער העירונית בלוד, את מנהיגי ההווה – בכירי העירייה ובעלי התפקידים בעיריית לוד, כדי לאפשר להם להתנסות בתפקידי מנהיגות ובתפקידי מפתח ברשות המקומית.

תאריך: 05-02-2020

image

בתמונה: חברי מועצת התלמידים והנוער העירונית בלוד

"יום חילופי שלטון" הנו פרי יוזמה של מועצות התלמידים והנוער הפועלות בחסות מינהל חברה ונוער במשרד החינוך ומתקיים מאז שנת 1995. יום זה מהווה שיא של תהליך חינוכי ערכי ודמוקרטי, ובמהלכו נפגשים נציגי מועצות התלמידים והנוער עם קובעי המדיניות בעירייה, כדי שיוכלו להכיר מקרוב את מהות תפקידי הניהול ולהתנסות בתהליך קבלת ההחלטות.

"המהפך" החל כאשר חברי מועצת הנוער נפגשו עם ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו ועם בעלי התפקידים בעירייה, לישיבת היערכות שהתקיימה בחדר הישיבות, בסיומה "השתלטו" בני הנוער על משרדי הנהלת העירייה ונכנסו לתפקידים ללא כל בעיה. את התיאום הובילה רונה קשת, מנחה מועצת הנוער.

אוריאן דגגה וואסים קדורה יו”ר מועצת הנוער הפכו ליום אחד לראשי העיר לאחר שקיבלו את ברכת הדרך מראש העיר, עו”ד יאיר רביבו. עדי גרא ורשא אבוהדיד תפסו את כיסא המנכ”ל אהרון אטיאס. את מקום ממלא מקום ראש העיר יוסי הרוש, תפסו אלייה חדד והילאל דגש ואת סגנית ראש העיר אלוירה קוליחמן, החליף יונתן גימפל וכך, כל אחד מחברי מועצת הנוער החליף את בעלי התפקידים השונים בעירייה. 

בני הנוער התנסו עם בעלי התפקידים שאותם החליפו, גילו סקרנו רבה ולמדו על הדברים הנעשים מדי יום בעבודת העירייה. בכירי העירייה שיתפו פעולה עם מנהיגי העתיד, לוו אותם בתפקיד שקיבלו על עצמם, הדריכו אותם כיצד לפעול ולהפיק לקחים, ובשיאו של היום אף השתתפו בישיבת מועצת העיר .

ראשי העיר אוריאן דגגה וואסים קדורה: "אנו שמחים ומודים על ההזדמנות שקיבלנו ללוות את בכירי העירייה וללמוד מהם רבות בתקווה שננצל זאת במועצה שלנו. אנו מאמינים שלקחנו משם דברים משמעותיים שיקדמו ויעזרו לנו לדאוג ולייצג את הנוער בלוד בצורה הטובה ביותר".

ראש העיר מברך את חברי מועצת התלמידים והנוער העירונית בלוד

ראש העיר עו"ד יאיר רביבו שקיבל לידיו חזרה את שרביט הנהגת העיר, שיבח את המנהיגות הצעירה של העיר והדגיש את חשיבותו של יום זה המקרב את בני הנוער אל מקבלי החלטות ומהווה המשך של דיאלוג ופעילות משותפת בין נציגי הנוער הנבחרים לבין בעלי התפקידים המובילים בעירייה. "תמשיכו להוביל עשייה חיובית בלוד" אמר ראש העיר, "יש לנו בלוד נוער איכותי, ערכי ומשפיע והם אלו שינהיגו את העיר בעתיד".

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

close