שירותים
בקליק

שירותים בקליק

המוח של לוד

עליה מרשימה בכמות תלמידי הקמפוס למחוננים 87 ילדי העיר לוד שאותרו כילדים מחוננים, החלו השבוע את שנת הלימודים בתכנית מיוחדת של אגף המחוננים במשרד החינוך * הקמפוס הוקם כשלוחה של מרכז רון ורדי מראשון לציון – בית ספר בעל ותק של יותר מ- 30 שנה בפדגוגית מחוננים * מנהלת התכנית, טלי לקס צור: "כולי תקווה שבשנים הקרובות – הקמפוס יקלוט מספר גבוה יותר של תלמידות ותלמידים" *

תאריך: 30-10-2019

image

השבוע נפתחה שנת הלימודים באשכול הפיס הסמוך לקריה הטכנולוגית 'אורט לוד' עבור 87 מילדי העיר לוד שאותרו כילדים מחוננים במסגרת האבחונים של אגף המחוננים במשרד החינוך.

קמפוס המחוננים של העיר החל בפעילותו לפני 3 שנים עם 47 תלמידים והוא גדל ומתרחב משנה לשנה. הקמפוס הוקם כשלוחה של מרכז רון ורדי מראשון לציון – בית ספר בעל ותק של יותר מ- 30 שנה בפדגוגית מחוננים. כחלק מהחזון, מספק הקמפוס מענה עבור הילדים שאותרו ב- 2% העליונים של האוכלוסייה מבחינה קוגניטיבית בכיתות ג'-ז'.

מדי יום ראשון, מגיעים התלמידים המאותרים אל מרכז המחוננים בשעות הבוקר, שם הם נפגשים עם ילדים בעלי הישגים דומים מרחבי העיר כולה. במסגרת הפעילות, נחשפים הילדים למקצועות כגון ביוטכנולוגיה, תיאטרון ותכנות אפליקציות ומשחקי מחשב, שמעבר לידע מסייעים להם בפיתוח כישורי למידה וכישורי חיים, כל זאת תוך למידה חווייתית שמעודדת סקרנות וחקר אישי.

מנהלת מחלקת חינוך יסודי בעיריית לוד, אורלי אביר לב, קיבלה את פני התלמידים והוריהם בשער ביה"ס ואיחלה להם הצלחה רבה."החזון שלי הוא, שבשנתיים הקרובות מספר התלמידים המאותרים יעלה עד כדי כך שנהפוך משלוחה לבית ספר למחוננים וישמש מרכז למצוינות שאליו יגיעו ללמוד מהאזור כולו". מנהלתה תכנית, טלי לקס צור, סיפרה כי מדי שנה רואים גידול בכמות הילדות והילדים שמגיעים אל הקמפוס ועדיין לא מרגישים שהפוטנציאל של העיר מוצה: "כולי תקווה שבשנים הקרובות נגיע למיצוי של תהליך האיתור והקמפוס יקלוט מספר גבוה יותר של תלמידות ותלמידים מכל רחבי העיר על המגוון הרחב שבה, מה שיאפשר פיתוח תכניות נוספות שיעשירו את התלמידות ואת התלמידים", אמרה.

בתאריך 5.11.19 יחלו המיונים לקראת שנת הלימודים הבאה. תלמידות ותלמידי כיתה ב' (במגזר היהודי) ו-ג' (במגזר הערבי) יעברו במסגרת בתי הספר את השלב הראשון, מתוכו מסוננים 15% שמוזמנים לשלב ב של האיתור.

בתמונות: מנהלת התכנית טלי לקס צור, לצד מנהלת מחלקת חינוך יסודי בעירייה, אורלי אביר לב – בפתיחת הלימודים.

 

ילדי הקמפוס ביום הראשון ללימודים – מקבלים הדרכה ממנהלת התכנית.

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

close