שירותים
בקליק

שירותים בקליק

"הילדים המיוחדים בלוד צמאים לאהבה"

תאריך: 12-11-2019

image

"כל אדם נברא בצלמו ובדמותו של אלוקים וביכולותינו לחנך את הדור הבא להומניות ולמוסריות. הילדים המיוחדים צמאים לאהבה ולתשומת הלב ועלינו לבנות להם גשרים ולתת להם כלים לחיות חיים מאושרים ופשוטים יחדיו", כך סיכמה חברת הכנסת קטי שטרית ערב הורים מרגש ומעצים שהתקיים השבוע  במועדון נחמ"ד בלוד. 

ביום שלישי התקיימה הרצאתו של אביעד פרידמן - אבא לאברום ילד עם צרכים  מיוחדים, במהלכה שיתף אביעד על ההתמודדות היומיומית של התא המשפחתי, איך משפחה רגילה הופכת למשפחה מיוחדת, השינוי שהמשפחה כולה עוברת מרגע לידתו / האבחון של ילד עם צרכים מיוחדים, והתמודדויות השונות עם הממסד. 

ההרצאה התקיימה במימון מפעל הפיס, בשיתוף פעולה עם אגף החינוך והאגף  לשילוב חברתי בעיריית לוד, במעמד חברת הכנסת קטי שיטרית, יעל פרנס-רוזנטל - מנהלת הטיפול הנקודתי, הילי יהלום -מנהלת מחלקת חינוך מיוחד באגף החינוך, ענת זיידמן - מנהלת תחום מוגבלויות באגף לשילוב חברתי, מלי פרץ זריהן -מנהלת בית חינוך המעפילים לוד, עו"ד אבי סרוסי - יו"ר ועד הורים עירוני לוד, ועשרות הורים ואנשי מקצוע שמלאו את המועדון .

אייל כהן, יו"ר נחמ"ד ונציג החינוך המיוחד העירוני, סיכם כי הערב מעיד על השינוי שהעיר עוברת בשנים האחרונות בכל הקשור להגברת המודעות ושינויי התפיסה של אוכלוסיית האנשים והילדים עם הצרכים המיוחדים.

הילי יהלום ציינה כי תפיסת העולם המנחה את פעילות המחלקה לחינוך מיוחד, היא האמונה בחשיבותם ובמרכזיותם של ההורים והמשפחה בחיי התלמידים עם הצרכים המיוחדים ובהחלטות הקשורות אליהם בוועדות ההשמה ובמעברים ובצמתי ההחלטה החשובים בחיי הילד.

ערבי הורים כאלו הפכו למסורת ושיתופי הפעולה המיוחדים שנרקמו בעיר מאפשרים עשייה מעצימה תוך שילוב מומחיות הורית למקצועיות מערכתית באגף החינוך ובמסגרות החינוך.

כהן, מבקש להודות לראש העיר עו"ד יאיר רביבו, ולמ"מ יוסי הרוש מחזיק תיק החינוך, שבזכותם ערבים מדהימים כאלו מתקיימים וכן לסגנים וחברי המועצה, למנכ"ל העירייה והגזבר ומנהלי האגפים בעירייה ועובדיהם על התמיכה והסיוע התמידי מתוך שיתוף פעולה והבנה למשפחות המיוחדות לילדים עם צרכים מיוחדים. "תודה מיוחדת אני שולח לליבנת אישתי היקרה על אירגון האירוע" הוסיף אייל כהן בנימה אישית.

חה"כ קטי שטרית (משמאל) עם אייל כהן, מלי פרץ זריהן ואבי סרוסי

 

ההתמודדות היומיומית של התא המשפחתי בהרצאתו של אביעד פרידמן

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

close