שירותים
בקליק

שירותים בקליק

 בית המשפט מצדד בעמדת עיריית לוד בנושא מפגע רעש המטוסים

כבוד השופט סטולר: "מדוע לא יפריעו המטוסים את מנוחת פטריות הגשם ביער בן שמן?" השופט הורה לרש"ת ורת"א לכנס את כל הגורמים המקצועיים ולבחון עד יום שלישי הקרוב בדיון שיתקיים בשעה 16:00, את הפתרון המעשי שהציעה עיריית לוד.

תאריך: 04-11-2019

image

ביום ראשון השבוע (3.11.19) התקיים בבית המשפט המחוזי בלוד, דיון בעתירת עיריית לוד כנגד רש”ת ורת”ע בדרישה לשינוי נתיבי הטיסה והפחתת מפגע רעש המטוסים מעל העיר לוד. עשרות תושבים  מלוד וממושב גינתון הסמוך, מילאו עד אפס מקום את אולם בית המשפט, יחד עם ראש העיר עו"ד יאיר רביבו, הנהלת העירייה וחברי מועצת העיר.

לקראת הדיון גייסה עיריית לוד את שירותיו של המומחה מספר אחד בארץ לתעופה אזרחית, עו"ד נרי ירקוני, שהיה בעבר טיס ג'מבו בעצמו, אלוף משנה במילואים, ואף כיהן כראש המינהל לתעופה אזרחית.

בכל מהלך הדיון, ניכר היה כי השופט, אחיקם סטולר, היה קצר רוח כלפי באי כח רש”ת ורת”ע, נוכח טיעוניהם בנושא המטרד הקשה הנגרם לתושבי לוד.  "מדוע לא יפריעו המטוסים את מנוחת פטריות הגשם ביער בן שמן?", העיר השופט בהקשר זה.

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו שהיה פעיל במהלך כל הדיון, המחיש באמצעות עזרים ומפות את המטרד הכבד, בין היתר אמר לשופט שכיוון שהוא לא "זכה" עדיין לגור בלוד, השמיע לו בעוצמה רבה את מה שהקליט בבוקר כשמטוס חג מעל ביתו.

"הישג היסטורי ללוד בדיון בבית המשפט המחוזי בנושא מפגע רעש המטוסים מעל העיר והמושבים הסמוכים, אמר ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו בצאתו מהדיון, "במשך השנים היו עשרות עתירות בנושא זה שנזרקו על הסף מבלי שכמעט התקיים דיון. במקרה הנוכחי, בשל הטיעונים המוצדקים שלנו נקבע דיון דחוף, דיון ענייני שארך כשלוש שעות, השופט ירד לעומקם של דברים, הבין את המטרד הקשה לתושבי לוד, הבין שהעתירה עניינית, לא קנטרנית, לא ביקשנו לעצור את המראות המטוסים, לא ביקשנו לעצור את שיפוץ מסלול ההמראות הראשי, ביקשנו שייצמדו להתחייבות שלהם להעביר את המטוסים שימריאו מזרחה מעל ליערות בן שמן כדי שיגיעו מעל לוד בגובה כזה שיגרום פחות רעש ומטרד. אני חייב לציין שהשופט צידד בעמדתנו במאת האחוזים בכל מהלך הדיון וניכר היה כי רש"ת – רשות שדות התעופה ורת"א –רשות תעופה אזרחית התפתלו בטיעוניהם וחיפשו איך לרדת מהעץ, ואף הודו שניתן לבצע את השינוי שביקשנו והצענו, ואין ספק שזו פעם ראשונה שיש פה החלטה מעשית לשינוי נתיבים".

בסיכום הדיון הראשוני, צידד כאמור כבוד השופט אחיקם סטולר בעמדת עיריית לוד בניסיון למצוא הסדר הן לטווח המידי הקצר – ב-4 השבועות שנותרו עד לסיום השיפוץ במסלול ההמראות הראשי של נתב"ג, והן לטווח הרחוק כך שגם בעתיד לא ימריאו מטוסים בגובה נמוך מעל לוד. השופט הורה לרש"ת ורת"א לכנס את כל הגורמים המקצועיים ולבחון עד יום שלישי הקרוב בדיון שיתקיים בשעה 16:00, את הפתרון המעשי שהציעה עיריית לוד.

ראש העיר מסר את תודתו לתושבים הרבים מלוד ומגינתון שהגיעו לדיון בבית המשפט, והן למפגש שהתקיים אתמול במוצאי-שבת במועדון בגינתון במטרה לגבש את המשך צעדי המחאה.

בתמונות: ראש העיר יאיר רביבו מציג באמצעות עזרים ומפות את המטרד הכבד

 

 

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

close