שירותים
בקליק

שירותים בקליק

התחנה-מרכז צעירים

התחנה מרכז צעירים

מנהל התחנה: ליאור בניסטי
כתובת: גרטבול 2 לוד
טל': 050-5815776
קבלת קהל: ימים א-ה בין השעות 10:00-21:00, בהתאם לפעילויות המתקיימות במרכז

מי אנחנו?

מרכז הצעירים בלוד, 'התחנה', הוא הבית של תושבי העיר בגילאי 18 עד 35 ונותן מענה מקיף לכל צרכי הצעירים בכל שלבי החיים, בין אם הם חיילים, סטודנטים או הורים צעירים. המרכז מציע שלל תכניות וייעוצים אישיים בתחומי התעסוקה, השכלה, יזמות ומעורבות חברתית ומהווה מוקד של פעילות תרבות, פנאי והעשרה לצעירי העיר.

המרכז הוקם בתחילת שנת 2014 כיוזמה חברתית של תושב העיר שהגיע אליה כסטודנט, ומאז ממשיך לעסוק במיפוי צרכי צעירי העיר, פיתוח מענים ראשוניים והגעה אל מגוון אוכלוסיות הצעירים המרכיבות את לוד, ומאז הפך להיות גוף עירוני המספק מענים מגוונים לצעירים תושבי העיר.

מה אנחנו עושים?

מרכז הצעירים 'התחנה' מתמקד מחד בפיתוח אישי של צעירי העיר בתחומי קריירה, השכלה גבוהה, תעסוקה מקצועית והכשרות מקצועיות בשלל מקצועות נדרשים, ומאידך בפיתוח קהילתי באמצעות יזמות חברתית, קהילות צעירים, קבוצות מנהיגות, הורות צעירה והפקת פעילויות פנאי ותרבות.

המרכז מקפיד להנגיש את תכניותיו למגוון האוכלוסיות המרכיבות את העיר ובנוסף מפעיל תכניות לקהלי יעד ספציפיים כגון צעירים עולים, צעירים בסיכון, צעירים עם מוגבלויות ועוד.  

מרכז צעירים 2

פרויקטים עיקריים שאתם גאים בהם:

  •  פסטיבל הקולנוע החברתי 

פסטיבל הקולנוע החברתי הינו פסטיבל ייחודי הנמשך ארבעה ימים מדי חודש אוקטובר ומושך צופים מכל רחבי הארץ. הפסטיבל הוא חגיגה של סרטים מסוגות שונות העוסקים כולם בסוגיות חברתיות, שסביבן נערכים פורומים ומעגלי שיח במהלך הפסטיבל ובמקביל להקרנות. בנוסף, במהלך הפסטיבל מוענקים אותות הוקרה ומענקי עידוד לפעילים חברתיים בולטים מתושבי העיר.

  •  פאב התחנה 

פאב התחנה הוא פאב המופעל על ידי מתנדבים מקרב תושבי העיר הצעירים, שמדי שבועיים עורכים בימי חמישי ערבי פאב לכל דבר ועניין ומהווים למעשה את מקום הבילוי היחידי בעיר לצעירים. צוות המתנדבים של פאב התחנה מפיק גם מסיבות ליום העצמאות ולפורים, ערבי תוכן והקרנות של משחקי כדורגל חשובים.

  •  המקפצה 

תכנית בת 8 מפגשים המיועדת לצעירים בגילאי 20-27 העוסקת בהכנת הצעירים לעולם הלימודים והתעסוקה. תכני התכנית התמקדו במיומנויות רכות וקשות:, כתיבה נכונה של קורות חיים, הצגה ושיווק עצמיים בראיונות, זיהוי חוזקות, העלאת בטחון עצמי ועוד. כל המשתתפים, שרובם הגדול השתתפו גם בתהליך ליווי פרטני במקביל לתהליך הקבוצתי, המשתתפים קיבלו במקביל להשתתפות בקבוצה גם ייעוצים אישיים, ו-100% מהמשתתפים בתכנית, שהסתיימה אך לאחרונה, כי ההשתתפות במקפצה הרחיבה את האופק התעסוקתי שלהם באופן משמעותי.

לאתר האינטרנט של התחנה לחצו כאן

לדף הפייסבוק: התחנה - מרכז הצעירים לוד לחצו כאן 

מרכז צעירים 4
מרכז צעירים 3

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך

close