הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

לוד חגגה את חג הסיגד לקהילה האתיופית בעיר
חדשות

לוד חגגה את חג הסיגד לקהילה האתיופית בעיר

מאות מתושבי העיר גדשו את אולם מתנ"ס דנוור בחג הסיגד

על משמעות החג מפי עומר חייקין וחנה מנגשה ממועצת הנוער

קייס הקהילה, ימנו טמית, בתפילה שריגשה את כל המשתתפים

לכבוד חג הסגד וכמיטב המסורת הטובה, התכנסו תושבי העיר לוד מקהילת יוצאי אתיופיה לערב חגיגי במינו, במסגרת חג הסיגד המבטא את הכמיהה והשאיפה של העדה הנפלאה להגיע לארץ ישראל, על אף התלאות שעברו בדרך.

להצלחת הערב אשר התקיים במתנ"ס דנוור, בעידודו ובתמיכתו של ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, חברו מס' שותפים בהם המחלקה לשירותי קהילה וקליטה באגף לשילוב חברתי, אגף התרבות, יחידת נוער, המשרד לפריפריה, הגליל והנגב שתומך באירועי החברה למתנ"סים, ומשרד הקליטה.

על מהותו ומשמעותו של החג למדו הבאים מקטע קריאה שהביא עומר חייקין - נציג מועצת נוער עירונית, ומחנה מנגשה - נציגת מועצת התלמידים. קייס הקהילה, ימנו טמית, נשא תפילה שריגשה את כל המשתתפים. אחריו נשאו דברי ברכה רב הקהילה, הרב אליהו קבדה , ומנהלת האגף לשילוב חברתי, אורלי דהן אשר ברכה את השותפים להצלחת הערב הססגוני, ואת המארגנות, זנה אדנה, רננה וייס, נעמי מיוחס ואורית עופר.

את פני האורחים קידמה תערוכה מפוארת דרך הזהות של עמרם אקלום, על פורצי דרך ומנהיגי הקילה באתיופיה, כלים מסורתיים, ובדים מסורתיים בעיצוב יוצא דופן. כיבוד מסורתי וכיבוד רגיל עשיר ומגוון הוגש לבאים.

בהמשך הערב הופיעה להקת "עד יבוא" והרקידה את המשתתפים, הסטנדאפיסט שמואל בירו הצחיק את הקהל הרב, ומופע מרכזי לנוער עם אביאור מלסה. היה מרגש לראות את הנוער מגיע בהמוניו ומצביע ברגלים. הערב היה עשיר ומרגש מאוד, האולם היה מלא עד אפס מקום.

יצוין כי משנה לשנה גוברת המודעות בלוד לחג הסיגד, אירועים ברוח חג הסיגד מתקיימים ברחבי העיר, בבתי הספר, בגנים, במתנ"סים ובמרכזים שונים.

ראש העיר עו"ד יאיר רביבו מסר את ברכתו לקהילה האתיופית בעיר. "העיר לוד מחבקת אתכם באהבה רבה, נמשיך ונקיים את חגיגות הסיגד בלוד באופן מסודר וממוסד, כחלק מאירועי התרבות הקבועים בעיר, וזאת במסגרת פעילות העירייה  להעניק מענה איכותי ומעשיר לקהילה הנפלאה בכלל ולבני נוער יוצאי אתיופיה בפרט, כדי לסייע לשילובם הטוב והמוצלח בחברה ובכל תחומי החיים".קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום