הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

ידיעות אחרונות: משתלם לרכוש דירה בלוד
חדשות

ידיעות אחרונות: משתלם לרכוש דירה בלוד

בתמונה: הדמית הכיכר והמתחם המסחרי בפרויקט מגדלי הציונות בלוד

בכתבה שפרסם עופר פטרסבורג, כתב הנדל"ן של ידיעות אחרונות, נבחנו מספר ערים בישראל בהן מחירי הבתים צפויים לעלות בשנים האחרונות, זאת לנוכח הפריחה בתחום ההתחדשות העירונית. בין הערים שנבחנו, גם העיר לוד שבה מקודמים כיום בשכונות הוותיקות, מספר פרויקטים של פינוי-בינוי המיועדים להביא לבנייה של אלפי יחידות דיור חדשות בשנים הקרובות.

במאי האחרון אישר קבינט הדיור את התוכנית של עיריית לוד, החברה הכלכלית לוד והרשות להתחדשות עירונית שכוללת את מתחם כיכר הקומנדו ומתחם רמת-אשכול. במסגרתה ייבנו 4,717 יחידות דיור חדשות שיחליפו את 1,777 יחידות הדיור הקיימות. יחידות הדיור החדשות ייבנו על קרקע משלימה, שתוקצה במסגרת הסכם הגג של לוד.

פרויקט נוסף שמקודם בעיר הוא תוכנית של פינוי-בינוי והתחדשות עירונית ברחוב שלמה המלך, מתחם לאה גולדברג. במסגרת התוכנית ייהרסו 200 דירות ובמקומן ייבנו 1,364 דירות במתחם ששטחו 85 דונם. למתחם זה מצטרף מתחם הס אשר בו צפויות להיבנות כ-2,300 יחידות דיור חדשות בכ-35 מגדלים בני 15 עד 23 קומות.

פרויקט מתחם מגדלי הציונות של חברת פיוצ'ר סנצ'ורי בתכנון כנען שנהב אדריכלים, הופקד בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז. הפרויקט יכלול פינוי של 124 יחידות דיור, שבמקומן ייבנו שישה מגדלים ו-742 יחידות דיור, וכן 3,000 מ"ר של תעסוקה ומסחר, פארק רובעי חדש ושינוי פני הכניסה מכביש 40 לעיר.

"הפרויקטים החדשים שאושרו נועדו לשרת קודם כל את תושבי העיר" ציינה השמאית נחמה בוגין, ואכן כאשר נחתם הסכם הגג בלוד עם ממשלת ישראל, נקבע כי ההשקעות יתמקדו לא רק בשכונות החדשות, אלא בשכונות הוותיקות, לרבות הקמת  3,000 יח"ד במסגרת התחדשות עירונית ועוד 3,000 יח"ד במתחמי בינוי פינוי בכל העיר, נוסף על 14,000 יח"ד בשכונות ענק בשטחים שיצורפו לעיר לוד מהמושבים בן שמן וניר צבי.קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום