הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

משרד החינוך פרסם: אלה 3 בתי הספר התיכוניים המצטיינים של לוד
חדשות

משרד החינוך פרסם: אלה 3 בתי הספר התיכוניים המצטיינים של לוד

תלמידי אורט לוד בין המצטיינים

 

 

משרד החינוך פרסם בשבוע שעבר את 292 מוסדות החינוך של החטיבה העליונה בישראל, אשר הצטיינו בשנת הלימודים תשע"ח בתחום הערכי, החברתי והלימודי, בהם 3 בתי ספר מלוד: תיכון דרכא ע"ש מקסים לוי, אורט לוד ע"ש זייל, ותיכון סנט ג'ורג'. בחירת בתי הספר התקבלה על סמך חישוב שורת מדדים בתחומים הערכיים, החברתיים והלימודיים, וכן בהתאם לשיעור השיפור המשמעותי ביותר שחוללו מוסדות אלה בהשוואה לשנת הלימודים תשע"ז.

בהישגים הערכיים-חברתיים, נכללו המדדים: שיעור הגיוס לצה”ל, או לשירות אזרחי\לאומי, מניעת נשירת תלמידים, קליטת תלמידי החינוך המיוחד, ומידת הקרבה לתעודת בגרות מתוך התלמידים שאינם זכאים לתעודה מלאה. חישוב המדדים הערכיים-חברתיים נערך בהשוואה לקבוצת השווים, ובתוך כל מגזר בנפרד.

בהישגים הלימודיים נקבעו המדדים: אחוז  הזכאות  לבגרות,  אחוז  הצטיינות  במבחני  הבגרות, אחוז  זכאות  לתעודת  בגרות  איכותית, אחוז התלמידים המרחיבים מקצוע מדעי להיקף5 יח”ל, אחוז התלמידים המרחיבים מקצוע הומניסטי להיקף 5 יח”ל מידת  השיפור  או  היציבות  בהשוואה  להישגים  בשנה  הקודמת.

במערכת החינוך בלוד הביעו שביעות רצון על ההישג המרשים:  "זוהי הזדמנות נהדרת  לברך את 3 התיכונים בעיר, לקראת פתיחה מוצלחת בע"ה של שנה"ל תשע"ט, על כך שנכללו בנבחרת בתי הספר המובילים בישראל מבחינה לימודית וחברתית".  לוד כובשת את מקומה כמצטיינת של המחוז בחינוך. לצד תיכון דרכא ותיכון סנט ג'ורג', זוכה תיכון אורט לוד ע"ש זייל, לשבחים על הצטרפותו השנה לרשימת בתי הספר המצטיינים. רק לפני חמש שנים מנה ביה"ס כ-400 תלמידים בלבד, אחוז הזכאות עמד על 42%. בשיתוף פעולה של ראשי מערכת החינוך בעיר, גדל מס' התלמידים בביה"ס ל-700 ואחוז הזכאים לבגרות זינק ל-82%. במקביל נפתחו בביה"ס כיתות מצוינות מדעית של 5 יח'"ל במתמטיקה, פיסיקה וסייבר.

בעיריית לוד מסרו את תודתם והערכתם הגדולה לד"ר הרשקוביץ שהנהיג את בית הספר בשנים אלו, וכן לצוות המורים המדהים של בית הספר שלא ויתרו והשקיעו כל מאמץ להביא את בית הספר להישג המרשים. "לעתים ערכים חשובים אף מציונים, השאיפה שלנו היא היא לגדל דור של אזרחים טובים, תורמים, ערכיים ומוסריים יותר. ברכותינו גם להנהלת העיר, לאגף החינוך ולכל עובדי האגף, וכמובן לצוותי החינוך בבתי ספר אלו כמחוללי שינוי, על פעילותם לחינוך לערכים של הגינות ותרומה לחברה ובעצם כך אף מביאים אותם גם להצטיינות לימודית, ערכית וחברתית. יישר כח!", אמר רביבו.

שר החינוך נפתלי בנט: "בתי הספר המצטיינים הם הלפיד שלפני המחנה ומהווים דוגמה ומופת דווקא בגלל המקום שבו היו והמקום בו הם נמצאים היום. אני מודה לצוותי החינוך המסורים שעבדו קשה, והגיעו להישגים כבירים. נמשיך לטפח את חינוך דור העתיד ולהצעיד את מדינת ישראל קדימה".קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום