הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

מאגדות לוד
חדשות

מאגדות לוד

שחקני ההצגה 'מאגדות לוד' של המרכז לתיאטרון לוד

 שנות ה-50 בלוד, קטע מתוך ההצגה החדשה

בשנה האחרונה עבדו חברי הקבוצה הקהילתית של המרכז לתיאטרון לוד עם הבמאית פנינה רינצלר, על המחזה "מאגדות לוד" של משה שמיר. מחזה שמתעסק בהוויית לוד בשנות החמישים, עם הקמתה של המדינה. בשבוע שעבר העלו חברי הקבוצה חזרות גנרליות מול קהל פתוח וזכו לתשואות רבות.

תהליך החזרות היה מורכב ובמסגרתו נדרשו חבורת השחקנים ללמוד טקסטים רבים ולהיכנס לשלל דמויות ססגוניות בעיר שאפיינו את התקופה. יש לציין שמלאכת ההצגה הייתה לא קלה הפעם, תהליך שדרש חזרות רבות, גם בבית וגם בחלל החזרות הנמצא בספריה 'לדורות', אך לבסוף כשנדלקו האורות הקסם קרה ונולדה הצגה איכותית עם משחק משובח מאין כמותו. השחקנים תושבי העיר, חובבים, מציגים ברמה שלא מביישת הצגות בתיאטראות הרפרטואריים. הקהל צחק וסיים את דברו בכך שקבוצת התיאטרון הקהילתי עלתה בכמה רמות מהשנה שעברה. כעת הם מצפים לראותכם בהצגות הבכורה שיתקיימו ב19 וב22 לאוגוסט בשעה 20.00 בספריה.

משתתפים בהצגה: אורי קאופמן, אמיליה קודיש, אתי אלול בוכניק, דודו דרעי, יהודית יצחקי, יהודית קניאס, סוזי אשכנזי, רבקה רוסו, רונית אדרי, שרון צדיק. עודרת במאית: רחל שטנגל, מפעית תאורה: אליסה פרוס קירשטיין.

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום