הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

לוד בקליק: "תיק תושב" וטפסים מקוונים באינטרנט כחלק משיפור השירות לתושב
חדשות

לוד בקליק: "תיק תושב" וטפסים מקוונים באינטרנט כחלק משיפור השירות לתושב

בתמונה: לוד בקליק: מידע ושירותים מקוונים בעיריית לוד (תמונה מהאתר)

עיריית לוד היא בין הערים הראשונות בארץ שהפעילה את שירות "תיק תושב" במטרה להפוך את הקשר בין העירייה לבין התושבים, פשוט, נוח, קל ויעיל, ולאפשר קבלת שירות באופן מרוכז מכל מקום ובכל זמן.

מערכת "תיק תושב" מרכזת עבור תושבי העיר מידע בתחומי הארנונה, הנדסה, מי לוד, חינוך, שילוט, חניה ופיקוח עירוני, המצוי במערכות המידע של העירייה ובתאגיד מי לוד.

הכניסה ל"תיק תושב" הינה באמצעות אתר האינטרנט של עיריית לוד. באמצעות ממשק ידידותי ונוח, יכול כל תושב לצפות במידע אישי עדכני בזמן אמת, ישירות מהמערכות התפעוליות של העירייה, לקבל מידע אודות מצב החשבון שלו, לעקוב אחר התקדמות תהליכים שונים ואף לבצע תשלומים, וזאת לאחר תהליך פשוט של אימות וזיהוי.

יצוין כי המערכת עומדת בתקני אבטחה בינלאומיים מחמירים הנהוגים ברשת האינטרנט. מכיוון שהמידע המוצג במערכת הינו מידע אישי, הרי שמידע זה יועבר תוך שמירה על כללי אבטחת מידע ותוך הגנת הפרטיות של המשתמש שנרשם לשירות זה.

שיפור נוסף שמעמידה עיריית לוד הוא מתן שירותים מקוונים מתקדמים לתושבי העיר, באמצעות טפסים מקוונים, במטרה להעביר את כל טופסי העיר לרמה של טופס אלקטרוני, המדריך את ממלא הטופס תוך כדי ההקלדה, ובודק את תקינות ותקפות המידע המוקלד.

במקום הגעה למחלקה הרלוונטית ובזבוז זמן, שימוש בטפסים מקוונים יקל על העברת הטפסים וקליטת הנתונים במהירות וביעילות, ימנע טעויות, יפתור בעיות של קבלת טפסים ממולאים חלקית, ויאפשר הוספת תהליכים ובדיקות שלא ניתן היה ליישמם עד היום.

הטפסים המקוונים יחסכו זמן רב, וימנעו צורך של הדפסה מיותרת ובזבוז נייר ודיו. כך למשל, ניתן באמצעות הטפסים המקוונים להגיש בקשה להנחה מארנונה, בקשה לפטור נכס ריק, בקשה לאישור טאבו, עדכון הוראת קבע, בקשה לעיון בתיק בנין, בקשה להקצאת קרקע/מבנה ועוד ועוד...

 

קישור ל"תיק תושב" : https://lod.metropolinet.co.il/he-il/%D7%AA%D7%99%D7%A7-%D7%AA%D7%95%D7%A9%D7%91/?alttemplate=axCitizenAreaLoginPage

קישור לטפסים מקוונים: http://www.lod.muni.il/show_item.asp?levelId=57811קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום