הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

יצירות מקומיות מרתקות במרכז לתיאטרון לוד
חדשות

יצירות מקומיות מרתקות במרכז לתיאטרון לוד

מתוך ההצגה אסירי תודה. צילום: אבי ניניו

זה כבר ארבע וחצי שנים להקמתו של המרכז לתיאטרון לוד בהנהלתה של פנינה רינצלר ומאז הם לא מפסיק ליצור ולהפתיע מכל פינה בעיר.

לפני כחצי שנה העלה האנסמבל של התיאטרון (קבוצת השחקנים המקצועית) את ההצגה "אסירי תודה" במסגרת פסטיבל במזרח. ההצגה מתעסקת ביהודי צפון אפריקה בתקופת השואה, הפקה משמעותית שהריצה כבר ארבע עשרה מופעים בתוך העיר וכעת החלה יצירה מקומית זו להופיע בתיאטרון עכו ובקרוב אף יצאו להופיע בתיאטרון תמונע בת"א. הפקה זו נוצרה מתוך מחקר וראיונות עם תושבי העיר וכאשר עלתה הביאה את הנושא המדובר להכרה.

ממש לא מזמן יכולתם לפגוש את השחקנים גם באירועי חודש הקריאה בספריה הציבורית לדורות בדמויות ססגוניות מתוך התרבות הישראלית ב-70 השנים האחרונות.

במקביל מנחים השחקנים באנסמבל מספר קבוצות קהילתיות בעיר, בהן קבוצת התיאטרון הקהילתי למבוגרים, קבוצת תיאטרון הנוער, קבוצת תיאטרון הילדים וקבוצת תיאטרון לבעלי צרכים מיוחדים, בתמיכת ראש העיר עו"ד יאיר רביבו ומחלקות העירייה.

בשבוע האחרון העלו קבוצת תיאטרון הילדים  את ההצגות דני-דין וספינת המעפילים וסינדרלה מול קהל ילדים בספריה הציבורית לדורות.

המרכז לתיאטרון לוד שם לעצמו מטרה להכשיר דור צעיר ורענן של יוצרים מתוך העיר על מנת לעודד יצירה מקומית. בחודש אוגוסט  יעלו קבוצת תיאטרון הנוער וקבוצת התיאטרון הקהילתי למבוגרים בהצגות חדשות ועל כך פרטים בהמשך.

אם תירצו לפגוש את שחקני המרכז לתיאטרון לוד תוכלו להגיע דווקא אל פסטיבל הפסלים החיים ברחובות בשבוע הבא, שם ייצגו את לוד בפסל חי שנקרא "לצאת מהקופסא" - מתיבת תכשיטים אחת בוקעות נשים משלושה דורות והן מונעות טכנית ע"י ייצוג גברי, מה יתחולל כשהן תצאנה מהקופסא?  מיצג צבעוני הבודק בקריצה קלה את המערכת מנקודת מבט פמיניסטית.

המרכז לתיאטרון לוד מרבה לעבוד עם הקהילה ומרבה לשתף תושבים המעוניינים בכך באופנים שונים ביצירותיהם. שווה לעקוב אחריהם בפייסבוק.קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום