הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

שכנות טובה בלוד: חייבים ללמוד לחיות ביחד!
חדשות

שכנות טובה בלוד: חייבים ללמוד לחיות ביחד!

בתמונה: שיח הדדי המקדם הידברות ושכנות טובה. ראש העיר והמנכ"ל עם תושבים משתי השכונות הצמודות

עמדו בהתחייבות באופן ראוי ומכובד. מנקים את כתובות הגרפיטי

מזה זמן מה, סובלים תושבי שכונת רמת אלישיב מגל מעשי ונדליזם אשר הסעירו את הרוחות והחריפו את המתיחות בין התושבים היהודים של רמת אלישיב, לבין התושבים מהאוכלוסייה הערבית המתגוררים ממול, במתחם אבו חג'אג', בין היתר בשל אירועים רבים של גרימת נזק בזדון של ניקוב צמיגים ושבירת מראות רכבים. בשיאם של מעשי הוונדליזם, רוססו השבוע כתובות גרפיטי מכוערות על קירות האבן בשכונת רמת אלישיב, אשר הסבו נזק רב וגרמו לפגיעה בחזות השכונה.

גורמי הפיקוח והשיטור העירוני שהגיעו למקום, הציגו בפני ראשי המשפחות במתחם אבוב חג'אג', כי מי שביצע את הגרפיטי הם ילדים שיצאו מהמתחם וריססו את שמותיהם באופן שהקל על זיהויים כאחראים למעשה. ראשי המשפחות שהבינו את חומרת המעשה, לקחו אחריות והחלו לנקות את הגרפיטי.

למקום הגיעו ראש העיר עו"ד יאיר רביבו, מנכ"ל העירייה אהרון אטיאס, חבר המועצה ותושב שכונת רמת אלישיב עמיחי לנגפלד, וסגן מפקד תחנת לוד רפ"ק ששי שלמה, ועד מהרה החלו להתאסף תושבים משתי השכונות הצמודות אשר הטיחו את טענותיהם. ואולם מה שהחל כהתלהטות יצרים, הפך לשיח הדדי למען שכנות טובה, וזאת נוכח לקיחת האחריות של ראשי המשפחות והתחייבותם לנקות את כתובות הגרפיטי ולהזהיר את ילדי השכונה לבל יחזרו על מעשים חמורים אלה.

ראש העיר ציין כי העירייה תבצע שורה של צעדים לשיפור איכות החיים של תושבי שתי השכונות, וכן לתגבור הביטחון האישי והוספת מצלמות.

במהלך המפגש ובסיומו, נשמעו יותר ויותר קולות משני 'הצדדים', הקוראים ליצירת שיח הדדי המקדמים שכנות טובה המושתתת על הידברות, סובלנות וכבוד הדדי.

"כאשר מחליטים על הידברות ושכנות טובה, אין מנצחים או מפסידים, כולם מרוויחים", אמר ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, "לוד היא עיר מעורבת שבה כולם חייבים ללמוד לחיות יחד בעיר אחת, באחווה ובשכנות טובה. לחיות יחד פירושו לתת לכל אחד להיות מי שהוא ולקבל את האחר מתוך שמירה על הזהות שלו, ערכיו, תרבותו ומנהגיו, לכבד זה את זה  ולשמור על צביונה הפתוח של לוד, כעיר בה כל מגזרי האוכלוסייה, ימצאו מענה לחיים על פי דרכם ואמונתם, תוך הקפדה על חוק וסדר ומניעת כל הפרעה לזולת".קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום