הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

ערב קהילה בסימן שותפויות הוקרה וסיום תוכנית פאק"ט בעיר לוד
חדשות

ערב קהילה בסימן שותפויות הוקרה וסיום תוכנית פאק"ט בעיר לוד

מנכ"ל אשלים ד"ר רמי סולימני עם תעודת ההוקרה על תרומת התכנית לקהילה האתיופית בלוד

להקת אנסרה סחפה את הקהל לריקודים אתיופים מסורתיים

מדי שנה מקיימת עיריית לוד ערב קהילתי לתושבי לוד בני העדה האתיופית, יוזמה של מוקד קליטה עירוני הפועל במסגרת המחלקה לשירותי קהילה וקליטה באגף לשילוב חברתי.

השנה הוקדש הערב בהוקרה לתוכנית פאקט המסיימת את פעילותה אחר 16 שנות פעילות ענפה בעיר. תכנית pact  שהיא ראשי תיבות באנגלית של parents and children together פעלה בלוד בהיקף רחב שאפשר מתן מענים רבים ומגוונים להורים ולילדים בני הקהילה האתיופית בעיר, בשיתוף פעולה עם גופים שונים, בהם עמותת יד רחל שהפעילה את התכנית בעיר מתחילת הדרך והעניקה בית חם לרכזי התכנית בדגש על מקצועיות ומצוינות.

ערב ההוקרה התקיים במעמד סגן ראש העיר, הממונה על הרווחה, אהרון אטיאס מנכ"ל העירייה, אורלי דהן - מנהלת האגף לשילוב חברתי, רון גלבוע - מנהל המחלקה לשירותי קהילה וקליטה, ד"ר רמי סולימני – מנכ"ל אשלים, שרה וויילד-מן – מנכ"לית עמותת יד רחל, ודובר העירייה יהורם בן ארוש.

את פני הבאים קידמה תערוכה המאפיינת את תרבות יהדות אתיופיה, וכן כיבוד עשיר, מגוון ומסורתי. האירוע נפתח בשיר היונה (מילים שמרית אור, לחן מתי כספי) בביצוע מקהלת הילדים מבי"ס לוי אשכול בניצוחה של  ג'ני איטלמן, אשר ריגשו את הקהל בשירתה בליווי פסנתר ע"י אפרת בן מנחם ולהקת המתופפים בהדרכתו של המורה שלומי סימני. בהמשך הופיעה להקת רקדניות הג'ז ממתנ"ס לוי אשכול בהדרכת שרון לוסטמן ובניהולה של חרות עזריה.

ברכת ראש העיר הוקרנה מעל מסך ענק. בשיאו של הערב העניק סגן ראש העיר, הממונה על הרווחה, תעודת הוקרה לד"ר רמי סולימני, מנכ"ל אשלים – ג'וינט ישראל, על ההשקעה, השותפות והתרומה רבת השנים של פרויקט PACT למען קהילת יוצאי אתיופיה בעיר לוד.

הערב הסתיים בהופעת להקת אנסרה שסחפה את הקהל לריקודים אתיופים מסורתיים.  

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום