הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

פעילות נחושה כנגד הנפצים המסוכנים בלוד
חדשות

פעילות נחושה כנגד הנפצים המסוכנים בלוד

הנפצים שנתפסו והוחרמו בלוד

הסכנות הקשות לנזקי גוף. מתוך פרסום הסברתי של המשטרה ו'עיר ללא אלימות'

במבצע שנערך השבוע ע"י צוות בילוש ושיטור עירוני, נערך חיפוש במתחם בעיר לוד ממנו נמכרים נפצים מסוכנים בצורה לא חוקית. במהלך החיפוש אותרו עשרות נפצים מסוכנים ומשחקים מסוכנים. 2 חשודים עוכבו לתחנה לחקירה.

הנפצים והחזיזים הנשמעים היטב ברחבי העיר, בעיקר לקראת הרמדאן או בחג הפורים, גורמים לנזקים כבדים, לבהלה ולמטרד של ממש לכל תושבי העיר, יהודים וערבים כאחד. מעבר למטרד הרעש והבהלה שהם גורמים, מדובר בסכנה של ממש.

הסכנות החמורות הן לנזקי גוף קשים. לא אחת פורסמו מקרים של נערים שנפגעו קשה כתוצאה משימוש בנפצים, נער שאיבד את עינו לאחר שהצית נפץ שהתלקח והתפוצץ בעוצמה רבה בפניו, נער אחר שאיבד את אצבעות ידיו וכמעט את כל כף ידו, נער שנכווה קשות בפניו והגיע עם חתכים עמוקים, כוויות וצלקות שיישארו לכל חייו. המדובר בחומרים נפיצים ודליקים אשר יכולים להתפוצץ מעצמם גם ללא הדלקתם.

בתוך כך נמסר כי עיריית לוד בשיתוף המשטרה החליטה להעלות הילוך במלחמה נגד התופעה, וכי תבוצע פעילות נחושה ויזומה כדי למגר את התופעה, לרבות ביצוע ביקורות פתע בעסקים מפירי חוק והגשת כתבי אישום פליליים כנגד בעלי עסקים שימכרו נפצים וחזיזים, הטלת קנסות והחרמות סחורה, וכן פעילות כנגד בני נוער שייתפסו משליכים נפצים והבאתם לחקירה במשטרה תוך עירוב הוריהם. במקביל, תדאג העירייה לבצע במערכת החינוך פעילות הסברתית בנושא הסכנות בהצתת נפצים וחזיזים.

"זה יכול אפילו להסתיים במוות", הסביר גורם במשטרה, "בני הנוער לא מבינים עד כמה הנפצים הללו הם מלכודת מוות ומה שמתחיל כמעשה קונדס עלול להסתיים באובדן חיי אדם או פגיעה קשה. בעבר כבר היו מקרים שבהם נערים שהשתמשו בנפצים ספגו פגיעה קשה בחלקי גוף שונים. החוק אוסר להחזיק בצעצועים המסוכנים הללו".קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום