הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

הרב נתן אורטנר שכיהן כרבה הראשי של לוד במשך כארבעה עשורים, הובא למנוחות
חדשות

הרב נתן אורטנר שכיהן כרבה הראשי של לוד במשך כארבעה עשורים, הובא למנוחות

 

הרב נתן יהודה אורטנר זצ"ל, שכיהן כרבה האשכנזי הראשי של העיר לוד במשך כארבעה עשורים, הלך לעולמו בגיל 83 לאחר שנאבק במחלה קשה.

הרב אורטנר עלה לישראל בתחילת שנות ה-40, היה חרדי חסיד בעלז וציוני נלהב. משנות ה-80 ועד לשנת 2015 הוא שימש כרבה הראשי של לוד.

בשנים הרבות בהן שימש כרבה הראשי של לוד, היה הרב אורטנר ידוע כרב גאון, אוהב האדם ואהוב על הבריות. רבים העריצו את ידענותו הגדולה בתורה, כמי שכתב ספרי קודש ולימוד רבים ובראשם "חידושי הלכות בני יששכר'", "הגדה של פסח בני יששכר'" ופירוש על פרקי אבות. כן הוציא קונטרס הדן בזמן קריאת המגילה בעיר לוד, וכן ספר בשם 'אשנב ליהדות', העוסק בהסברת היהדות המיועד בעיקר לאנשים לא דתיים, ובו מציג את עמדת היהדות בנושאים כמו: אבולוציה, גיל העולם, העם הנבחר, שואה, ועוד.

לפני שלוש שנים, בהגיעו לגבורות בגיל 80, פרש הרב לגמלאות לאחר שלא ניתן היה להאריך את כהונתו. ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, פנה למועצת הרבנות הראשית להאריך את כהונתו של הרב אורטנר עד למינוי רבני עיר חדשים, אולם הוראות החוק חייבו כאמור את פרישתו.

עם פרישתו עבר הרב אורטנר להתגורר בבני ברק. לפני כשנה אושפז במצב קשה בבית החולים שיבא בתל השומר, כשהוא ללא הכרה. מאז מצבו ידע עליות ומורדות. רבים העתירו בתפילה לרפואתו, אך ביום שלישי השבוע השיב את נשמתו לבורא.

"ברוך דיין האמת!" אמר ראש העיר, העיר לוד כואבת מרה את פטירתו של רבה האשכנזי הראשי של לוד, הרב נתן אורטנר זצ"ל, שהנהיג את העיר לוד בגאון, בתפארת ובתבונה רבה במשך כ-40 שנה. יהי זכרו ברוך!"

הלווייתו התקיימה בבני ברק, והוא נקבר בבית העלמין קריית שאול בתל אביב בחלקת חסידים.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום