הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

חשבון פשוט של נחישות בתיכון 'אורט לוד'
חדשות

חשבון פשוט של נחישות בתיכון 'אורט לוד'

מרתון מרוכז במתמטיקה ולימוד אינטנסיבי של תלמידי אורט לוד (התמונה מתוך חדשות כאן 11)

טירונות במתמטיקה, חמש, חמש חמש (התמונה מתוך חדשות כאן 11)

כ- 90 תלמידים מתיכון 'אורט לוד', יבחנו השנה ברמה של 5 יחידות בבגרות במתמטיקה. מדובר על נתון מרשים לכל הדעות. אך החלק המרגש באמת, הוא שרק שנה קודם לכן, כלל לא הייתה קיימת  בתיכון כיתה של  5 יחידות מתמטיקה.

בית הספר שם לו למטרה לשנות את המצב ויצא לקרב, פשוטו כמשמעו. האמצעי - מרתון הכנה לבגרות בסגנון טירונות. כך, ארזו התלמידים תיקים ולמשך יומיים החליפו את אווירת התיכון, בנופים של קיבוץ עין צורים. אך אל תתנו לאווירה הפסטורלית להטעות אתכם. מדובר במרתון מרוכז שהוא נטו מתמטיקה. כאשר השיטה- לקחת את התלמידים לקצה, עם תוכנית לימודים חדשה שמזכירה יותר טירונות מאשר שיעור מתמטיקה.

במהלך 'טירונות המתמטיקה' למדו התלמידים באופן אינטנסיבי ביותר, וכך נראה יום לדוגמא: שעתיים למידה בקבוצות, שעתיים למידה בזוגות, שיחות עם צוות המורים, סדרת הרצאות תלמידים בסגנון TED ותרגול עצמי. הצוות החינוכי לקח בחשבון גם את חשיבות החלק הרגשי בתהליך הלימוד. מתוך כך, במהלך הערב, קיבלו התלמידים עידוד מנטאלי ושיחות מוטיבציה ואף זכו לסרטון עידוד משר החינוך, נפתלי בנט, אשר העביר להם את המסר: "אני יודע שבבית הספר שלכם, לא רק שאתם ממריאים במתמטיקה אלא בכל התחומים - כי ראיתם שאתם מסוגלים לכול".

השמועה על המהפך החינוכי בתיכון 'אורט לוד' התפשטה בכל הארץ והתיכון אף זכה לחשיפה תקשורתית ברמה הארצית, כאשר כאן11 פרסמו כתבה בנושא ויצאו לצלם את התלמידים במהלך מרתון ההכנות לבגרות. כמו כן, שר החינוך אף פרסם את הנתונים המרשימים בעמוד הפייסבוק  הפופולארי שלו.

ראויים לשבח מנהלת תיכון 'אורט לוד', עירית לדרברג, והצוות החינוכי אשר הוכיחו שנחישות והתמדה הם הדרך לשינוי חברתי ושיוון הזדמנויות בחינוך. מאגף החינוך בעיריית לוד מסרו את ברכתם לתלמידי  התיכון ואחלו להם הצלחה רבה בהמשך הדרך.

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום