הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

לוד מתחדשת: קבינט הדיור הממשלתי אישר לקדם פרויקטי פינוי בינוי בעיר
חדשות

לוד מתחדשת: קבינט הדיור הממשלתי  אישר לקדם פרויקטי פינוי בינוי בעיר

 

קבינט הדיור אישר ביום שני השבוע את היוזמה של עיריית לוד, החברה הכלכלית לוד והרשות להתחדשות עירונית. במסגרת התכנית, ייבנו 4,717 יחידות דיור חדשות בשלושה מתחמי פינוי בינוי בעיר. עיריית לוד: "לוד צועדת אל העתיד יחד עם כל תושביה. כולם כבר לוקחים חלק בהתפתחותה של העיר. נמשיך לקדם את העיר שלנו כי בלוד- התושבים במרכז"

בתמונה: האם כך תיראה כיכר קומנדו? הדמיית אחד מפרויקטי פינוי בינוי שנבחנו במתחם כיכר קומנדו

עיריית לוד, החברה הכלכלית לוד והזרוע שלהן להתחדשות עירונית - "מבואה", יזמו קידום פרויקטי פינוי בינוי בעיר. בשיתוף שר הבינוי יואב גלנט, ראש הרשות להתחדשות עירונית חיים אביטן וסגניתו עינת גנון, התכנית שאושרה, כוללת את מתחם כיכר הקומנדו ומתחם רמת אשכול. במסגרת התכנית ייבנו 4,717 יחידות דיור חדשות, אשר יחליפו את  1,777 יחידות הדיור הקיימות. יחידות הדיור החדשות ייבנו על קרקע משלימה, שתוקצה במסגרת הסכם הגג של העיר לוד.

עיריית לוד: "לוד צועדת אל העתיד יחד עם כל תושביה. גם הוותיקים, גם התושבים החדשים, יהודים ולא יהודים, כולם כבר לוקחים חלק בהתפתחותה של העיר. בתוך מספר שנים נכפיל את העיר מבחינת כמות התושבים, מבחינת התשתיות ומבחינת השטח. שיתוף הפעולה הממשלתי עם העירייה, החברה הכלכלית לוד ומנהלת ההתחדשות העירונית בעיר הוא מבורך. נמשיך במגמה זו כי בלוד- התושבים במרכז".

לוד עוברת בחודשים האחרונים תהליך אסטרטגי, בין היתר בעקבות חתימת הסכם הגג עם הממשלה. מעל ל-17,000 אלף דירות ייבנו בעיר בשנים הקרובות, מרביתן על שטחים חדשים, שיתווספו לעיר. כמו כן, העיר תקדם בתיאום עם הממשלה התחדשות עירונית נרחבת, תוך הוספת 3,000 יחידות דיור חדשות. פיתוחה של העיר יתבצע באמצעות העירייה, החברה הכלכלית לוד והמנהלת העירונית להתחדשות לוד.

 

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום