הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

משמרות בטיחות במפגש 8 המסילות בכניסה לשכונת הרכבת בלוד
חדשות

משמרות בטיחות במפגש 8 המסילות בכניסה לשכונת הרכבת בלוד

שחר איילון, מנכ"ל רכבת ישראל; יאיר רביבו, ראש עיריית לוד; ליאור אלי, סמנכ"ל בטיחות בטחון ואיכות סביבה ברכבת ישראל ובכירים נוספים חנכו בשבוע שעבר את פרויקט משמרות הבטיחות במפגש הכביש-מסילה בסמוך לשכונת הרכבת בעיר.

הפרויקט, שהחל כיוזמה של רכבת ישראל בשיתוף פעולה עם עיריית לוד וביה"ס אורט למדעים בשכונת הרכבת, יצא אל הדרך לאחר התאונה שהתרחשה במפגש בחודש אוקטובר האחרון, בו פרץ רכב את מחסום המפגש בעת מעבר רכבת, וכתוצאה מפגיעתה נהרגו שניים מנוסעי הרכב ושניים נפצעו, אחד מהם תלמיד ביה"ס.

במסגרת הפעילות, מפעילים תלמידי ביה"ס משמרות בטיחות בשעות הבוקר והצהריים, זמני העומס במפגש, בו עוברים תלמידים רבים בדרכם אל ביה"ס ובחזרה. כאשר עוברת רכבת המחסום, מורידים משמרות הבטיחות את התמרור העצור, ומונעים מעבר לא בטוח על גבי המסילה במפגש.

במקביל לפעילות, מבוצעות בקרב תלמידי ביה"ס וילדי לוד פעילויות הסברה רבות, כגון ציורי גרפיטי בסמוך למפגש ונסיעות חווייתיות של ילדי העיר ברכבת.

שחר איילון, מנכ"ל רכבת ישראל בירך ואמר: "העיר לוד היא אחת המוקדים הראשונים של הרכבת בישראל, ואנו פועלים בשיתוף פעולה עם העירייה והתושבים על מנת להגביר את הבטיחות בקרבת מסילה ולהכיר לתושבים את יתרונותיה העצומים של הרכבת, מאז תחילת הפעילות, ירדו אחוזי פריצת המחסומים על ידי תלמידים בעשרות אחוזים".

עיריית לוד: "בזכות פעילות ההסברה של הרכבת בקרב התושבים, ועבודה ממוקדת ומשותפת של העירייה והרכבת עם הגילאים הצעירים, אנו מצליחים לשנות את התפיסה בקרב תושבי העיר, שבעבר ראו ברכבת מוקד סיכון וגורם שלילי, וכיום רואים את שלל ההזדמנויות שהרכבת מביאה לעיר לוד וסביבתה."קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום