הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

לוד התייחדה עם זכרם של 189 הנופלים מבני העיר, ו-22 נפגעי פעולות האיבה
חדשות

לוד התייחדה עם זכרם של 189 הנופלים מבני העיר, ו-22 נפגעי פעולות האיבה

ראש העיר מניח זרים על קברות חללי צהל

דבר ראש העיר למשפחות השכולות

השרה גילה גמליאל בטקס הזיכרון בבית העלמין הצבאי

מפקד משטרת לוד סנ"צ שמעון דהן מניח זר

ירי כבוד לזכר הנופלים

קהל אלפים בעצרת הזיכרון העירונית בערב יום הזיכרון

עצרת זיכרון לנפגעי פעולות איבה בגן גנדי

המשפחות מתייחדות עם זכר יקיריהן בטקס הזיכרון העירוני

עצרת הזיכרון המרכזית נערכה בגן הספרייה העירונית "לדורות", בערב יום הזיכרון, במעמד המשפחות השכולות שאיבדו את יקיריהן אשר נפלו בהגנה על המולדת או בעת שרותם הצבאי.

את אבוקת הזיכרון הדליקת לביא איסמאילוב. אביו טוראי לוי "לובה" איסמאלוב ז"ל,  נהרג ביום הראשון של מלחמת ששת הימים. לביא הקרוי על שמו,  נולד כחודש לאחר נפילת אביו, אותו לא זכה להכיר. תפילת קדיש מפי עזר שלי, בנו, אייל שלי ז"ל נהרג בעת שירותו במעלה אפרים בשנת 1991, בן 20 בנופלו.

את הערב ליוותה תזמורת הנוער הייצוגית, תלמידי בית ספר יצחק נבון למחוננים ומצטיינים במוסיקה בניצוחו של מני מטלון. בקטעי השירה הופיעו אוריה פישלר והדס אלון. תפילות "יזכור" ו"אל מלא רחמים" מפי החזן נועם רקובסקי.

הטקס המרכזי התקיים במעמד ראש העיר לוד עו"ד יאיר רביבו ורעייתו יקירה, מפקד תחנת לוד סנ"צ שמעון דהן, יו"ר ותיקי גדוד קומנדו 89 משחררי העיר נפתלי ארבל, ובהשתתפות בכירי העירייה, רבנים, אישי ציבור, נציגי ארגונים, ראשי מוסדות, וחניכי תנועות נוער שהגיעו כדי להתייחד עם זכר הנופלים.

את דבר המשפחות השכולות הביאה שרון גולד, אביה ציון הרוש ז"ל, נפצע במלחמת יום הכיפורים בשנת 1973 ונפטר מפצעיו בגיל 53 בשנת 2001.

נציגי ונציגות תנועות וארגוני הנוער בעיר לוד, הנמצאים רגע לפני גיוסם לצבא ולשירות הלאומי, הביאו את דבריהם ליום הזיכרון.

בדבריו למשפחות השכולות אמר ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו: "אנו מחבקים אתכם באהבה רבה, משתתפים בכאבכם, מזדהים עמכם וחולקים את תחושת היגון והצער, מבקשים לחבק ולשאת יחד אתכם מעט מגודל כאב האובדן, אולם יודעים כי אין חיבוק שיעניק מזור ונחמה למי שאיבד בן, בעל, אב, אח. לעד נזכור את זכר יקירכם באהבה ובהכרת תודה עמוקה וכואבת, את אלה אשר קיומה, חרותה ועצמאותה של ישראל נזקפים לזכותם. דרכם של הנופלים תהיה תמיד נר לדרכנו, נר של נתינה ותרומה למדינה".

בפני הקהל הרב, הוצגה מצגת מרגשת אשר שילבה את תמונות הנופלים, תאריך וגיל נפילתם, וכן את האזרחים מהעיר לוד אשר נרצחו בפעולות טרור. את הטקס הנחה דובר העירייה, יהורם בן ארוש.

בהמשך הערב נערכו טקסי זיכרון נוספים בהם טקס הזיכרון "בעוז רוחם" בהשתתפות ישי לפידות ומוריה קור, וטקס הזיכרון של שבט הצופים "אייל" לזכר בוגרי השבט שנפלו.

למחרת ביום הזיכרון, כשעתיים לפני עצרת הזיכרון הממלכתית הנערכת מידי שנה בבית העלמין הצבאי בלוד, התקיים בגן העירוני, גן גנדי ברח' כצנלסון, טקס לזכרם של 22 התושבים שנרצחו בפעולות טרור, בהם 20 תושבי העיר שנרצחו מאז קום המדינה בלוד או מחוצה לה, 2 שאינם תושבי לוד אך נרצחו בלוד. הטקס התקיים במעמד נציגי המשפחות שאיבדו את יקיריהן בפעולת איבה, ראש העיר עו"ד יאיר רביבו ובכירי העירייה. את הטקס ערכו תלמידי ישיבת "צביה אלישיב" הסמוכה לגן גנדי, בראשותו של הרב פנחס בן יאיר.

בתי הספר ציינו את יום הזיכרון בטקס מרכזי שערכו תלמידי בי"ס "לוי אשכול", בגן הספרייה לדורות.

בסיום טקסי יום הזיכרון, התקיים טקס אזכרה ממלכתי לחללי מערכות ישראל, בחלקה הצבאית בבית העלמין הישן בלוד. בשעה 11:00 עם הישמע צפירת דומיה בת שתי דקות, החל הטקס הממלכתי במעמד השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל, אשר הביאה את דבר מדינת ישראל (ראו ידיעה נפרדת), ובהשתתפות נציגי צה"ל, המשטרה, כוחות הביטחון, אישי ציבור וקהל אלפים מתושבי לוד. את תפילת הקדיש נשא רחמים פרטוק, אביו של טוראי יוסי פרטוק ז"ל, אשר נפל בעת מילוי תפקידו ברמת הגולן, בשנת 1985, בן 18 בנפלו.

תהא נשמתם של הנופלים צרורה בצרור חיי העם היהודי ומדינת ישראל לדור ודור, אמן.קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום