הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

העיר לוד מחייכת
חדשות

העיר לוד מחייכת

בכותרת זו פרסם השבוע ynet מבית 'ידיעות אחרונות' ידיעה מפרגנת מאוד המסכמת במשפט אחד את יום המעשים הטובים בלוד. לא נגענו: משנים את פני העיר: יום המעשים הטובים הוציא לרחובות העיר לוד כ-500 בני נוער שנרתמו כולם לעשות טוב למען האחרים, מצביעת קירות, דרך גינון ועד לחלוקת פרחים וחיוכים - והסוף? הכי טוב. כולם הבינו שמעשים טובים עושים טוב לא רק למי שמקבל אלא גם למי שנותן

 העיר לוד מחייכת עם הנוער הנפלא שבה

בני הנוער בלוד עושים טוב, ביחד למען העיר והתושבים

ידוע שילדים מעתיקים את רוב ההתנהלות שלהם בחיים מההורים או ממבוגרים אחראיים בסביבה שלהם. לכן, ההנחה היא שאם תראו להם איך עושים מעשים טובים - גם הם יעשו את זה. ביום המעשים הטובים שנערך בישראל, הפכה העיר לוד למקום שכולו טוב. בשעות הבוקר יצאו כ-500 בני נוער למרוץ של מעשים טובים, כשהם עוברים מתחנה אחת לשנייה, כשבכל אחת מהן מחכות להן משימות של מעשים טובים. הם חילקו פרחים ודו"חות על מעשים טובים, צבעו, גידרו, גיננו והעלו חיוך על פני אלו שזכו למעשים הטובים.

במהלך היום עצמו שמנוהל על ידי עמותת רוח טובה - שבמשך השנה מרכזת התנדבויות שונות על מנת לאפשר לאנשים המעוניינים להתנדב לבחור את ההתנדבות המתאימה להם - יצאו כ-2 מיליון ישראלים (אחד מכל ארבעה) לעשות מעשה טוב מדן ועד אילת באלפי פרויקטים בכל רחבי הארץ.

והתוצאה בלוד, בסופו של דבר, הייתה לא רק עיר יפה ומלאת חיוכים, אלא גם בני נוער שהבינו שלא צריך להיות מול המסכים כל היום, אפשר להרים את הראש, לצאת החוצה ולעשות מעשים טובים - אפילו בקטנה, כמו לעזור למישהו למצוא כתובת שהוא מחפש - ואחר-כך להרגיש טוב עם עצמך, כי כשאתה עושה טוב למען האחרים, אתה עושה טוב גם לעצמך.

מעיריית לוד נמסר כי יום המעשים הטובים הוא אירוע שנתי בו אלפים בלוד, מכל גווני האוכלוסייה בעיר, תושבים, תלמידים, עובדי העירייה, חברי עמותות, ארגונים, חיילים, סטודנטים ומתנדבים, חוגגים יחד את רוח הנתינה ועשיית הטוב. אלפי המשתתפים מדי שנה בלוד ואינספור המעשים הטובים המבוצעים ברחבי העיר - הפכו את היום למסורת שמוקדשת כולה לעשייה למען החברה והקהילה בעיר.

בין האירועים המרכזיים שפתחו כאמור את היום המיוחד, מרוץ המעשים הטובים הראשון בלוד, בהשתתפות תלמידים מבתי ספר תיכוניים בעיר אשר יצאו מכיכר קומנדו ועברו בין תחנות תרומה לקהילה ולעיר. את המרוץ שמטרתו לקדם את רוח ההתנדבות והערבות ההדדית, הזניקו כל השותפים להצלחת היום המיוחד, בהם מנכ"ל העירייה אהרון אטיאס, סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך יוסי הרוש, מנהל אגף החינוך שלום עזרן, מנהלת האגף לשילוב חברתי אורלי דהן, מנהל המחלקה לשירותי קהילה וקליטה רון גלבוע, ומנהלת היחידה להתנדבות עליזה שקד.קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום