הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

למודיעין בצה"ל: לומדי ערבית בקריה המדעית טכנולוגית אורט לוד
חדשות

למודיעין בצה"ל: לומדי ערבית בקריה המדעית טכנולוגית אורט לוד

בתמונה: לומדי ערבית בקריה המדעית טכנולוגית אורט לוד בפעילות גדנ"ע מזרחנים

בשבוע שעבר יצאו 25 תלמידים משכבה ט' בתיכון אורט לוד ע"ש זייל, זו השנה השנייה, לפעילות גדנ"ע מזרחנים ללומדי ערבית. גדנ"ע מזרחנים הינה מסגרת בת 4 ימים אשר מתקיימת במתקן אזרחי גבעת חביבה, תחת משמעת צבאית ובפיקודו של סגל מדור טל"מ. במהלך הגדנ"ע מקבלים התלמידים שיעורים אטרקטיביים וחווייתיים המדמים את עבודת המודיעין ומדגישים את חשיבות השפה הערבית במדינת ישראל.

בהתאם לרוח ביה"ס, כל פרויקט המשלב שיתוף פעולה עם צה"ל בהתאם לצרכי המדינה ומאפשר לתלמידים לחוות למידה משמעותית ומקדמת, נבחן בברכה כמסלול אפשרי לשילוב במסגרת מסלולי הלמידה בביה"ס.

בין השיעורים: הכרת המזרח התיכון, הכרת האסלאם, ערבית מדוברת, הכרת צה"ל וערכיו, הכרת עבודת המודיעין ועוד. בנוסף לשיעורים ישנן גם פעילויות חווייתיות הכוללות ערב תרבות, פעילות אימון גופני ועוד.

התלמידים שיצאו לומדים ערבית בכיתות ט'-י' במטרה להרחיב את לימודיהם בתחום כמקצוע הגבר נוסף. התלמידים שהשתתפו בגדנ"ע מהווים בסיס לחיזוק מקצוע הגבר זה כחלק ממסלולי מגמות ומקצועות נוספים בבית הספר!

כשחזרו התלמידים לביה"ס נכנסו מוארים, מרוצים, מלאי מוטיבציה וצעדו למשרד המנהלת ב"שמאל, ימן, שמאל..."

אוריה בוזגלו, תלמידה שנבחרה לחניכה תורנית מצטיינת בגדנ"ע מתארת את החוויה: "אנחנו זוכרים כשבאנו ביום הראשון לגדנ"ע היינו קצת בהלם..  הסתכלנו סביב והיו קצת חששות, אבל לא חשבנו על זה ואמרנו: בהצלחה! בארבעה ימים נורא מאתגרים עברנו חוויה מטורפת עם מפקדים מדהימים!  ביום הראשון לקראת הערב רצינו אמנם לחזור הביתה, אבל ביום האחרון לא הפסקנו לבכות, רצינו כל כך להישאר בחוויה המדהימה, המאתגרת, המסקרנת, המלמדת והמעניינת הזאת! למדנו כל כך הרבה דברים חדשים, נושאים אקטואליים ומעניינים שכל בוקר למרות הקושי לקום מוקדם, היינו כבר סקרנים לדעת מה נלמד היום. ללא ספק זאת הייתה החוויה הכי כיפית שעברנו, חוויה שפשוט שינתה לנו את החיים. תודה לכם על חוויה מדהימה!"קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום