הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

לכל אחת מגיע להקים עסק משלה בלוד
חדשות

לכל אחת מגיע להקים עסק משלה בלוד

משרד הכלכלה באמצעות "מעוף" מציגים קורס יוזמות עסק ראשון בשפה הערבית שהתקיים בשכונת הרכבת בלוד

בתמונה: בטקס הסיום של קורס יוזמות עסק לנשים ערביות

לאחרונה הסתיים קורס יוזמות עסק ראשון בשפה הערבית שהתקיים בשכונת הרכבת בלוד. באירוע הסיום ומעמד חלוקת התעודות השתתפו אורחים מכובדים אשר הגיעו לברך ולהתרשם מהתוצרים של המשתתפות. בוגרות הקורס העמידו דוכנים שהציגו את העסקים החדשים שלהן.

בין הבאות, אמל אלטורי -  הרוח החיה העומדת מאחורי הקבוצה, רכזת הפרויקט מטעם עמותת "אזרחים בונים קהילה" בלוד. עוד הגיעו מנהל מתנ"ס הרכבת שאירח את הקורס, אמג'ד אזברגה, מנהלת מתנ"ס שיקגו בלוד, פאתן אלזינתי, מנהל אזורי התעסוקה בלוד, ברוך סילבר, ונציג משרד הכלכלה, סמנכ"ל מחוזות ריאד אברהים.

מדובר בפרויקט של שת"פ בין עמותת "אזרחים בונים קהילה" בלוד ו"מעוף". משרד הכלכלה באמצעות ה"מעוף" והמרצים המקצועיים שהוא משלב בתכנית, מעניק כלים ליזמיות כיצד לזהות את החוזקות שלהן, להבין מה המחסומים ונותן ידע רב כיצד להפוך רעיונות לכדי עסק מצליח. התוכנית בת 14 מפגשים התקיימה במתנ"ס הרכבת החדש. כל משתתפת נבחרה לאחר מיון וראיון אישי במעוף במטרה לזהות את האלמנטים הבסיסיים ליזמות הכוללים רעיון, מוטיבציה ורצון ללמוד.

אמג'ד אזברגה, מנהל המתנ"ס בשכונת הרכבת,  מספר כי הוא גאה שזה הפרויקט הראשון שמסתיים כאן במתנ"ס החדש אשר נפתח לפני 6 חוד' בלבד. "ברור שלא קל להוציא נשים מהבית וזה התרגשות וגאווה גדולה לראות את ההצלחה".

כאמור, הקורס הינו חלק מתכנית שלמה בה העמותה "אזרחים בונים קהילה" הוסיפה תכנים של העצמה נשית וביקור בעסקים של נשים אחרות להשראה. היריד שהקימו לטובת הקורס הוא יריית הפתיחה והצגת יכולות, עוד בתכנון השתתפות בשני ירידים נוספים בלוד ובערים נוספות.

מעמותת "אזרחים בונים קהילה" בשכונת הרכבת נמסר כי מטרת מעורבותה בפרויקט נועדה למנף את השכונה במישור הכלכלי דרך השכלה גבוהה ותעסוקה לנשים וצעירות, וכי פרויקט היזמות עסק הינו אחד מתוך כלל הפרויקטים שהעמותה מפעילה בשכונה.

מיכל גליקמן מנהלת סניף "מעוף" ברמלה לוד מוסיפה כי "אנו נרגשות לקחת חלק בפרויקט הזה, תמיד קורס יזמות הוא מרגש אבל הפעם ממש ניתן לראות כיצד הוא משנה חיים של אנשים. הקמת הדוכן בסוף הקורס היא הדגמה, שבאמת כל אחת יכולה!"קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום