הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

בית חינוך רמב"ם בלוד חוגג כתיבה בנושא 70 שנה למדינת ישראל ולעיר לוד
חדשות

בית חינוך רמב"ם בלוד חוגג כתיבה בנושא 70 שנה למדינת ישראל ולעיר לוד

הרצאה של דמות פורצת דרך, ראש העיר יאיר רביבו

הרב גלויברמן מספר לתלמידים על מפעל החסד יד ביד

 אחד מהיעדים שבית ספר הרמב"ם בלוד שם במוקד, הוא חיזוק מיומנות הכתיבה בסוגות השונות, כתוכנית תלת שנתית. "שנה זו היא שנה שנייה לתהליך ואנו כבר קוצרים פירות, הוצאנו ספר סיפורי ילדים 'ילדי רמב"ם מספרי-סיפורים' , כמו כן  תלמיד בבית ספרינו הלומד בכיתה ה',  זוהר בוכניק, זכה השנה בתחרות כתיבה במחוז בפרויקט: 'מירוץ הצבי'", מציינת מנהלת בית הספר, רויטל קנינו .

כחלק מהתהליך המתקיים בבית הספר, החליטו צוות שפה בכיתה ה' הכולל את המחנכת חיה מעטוף, הרכזת רחל שר והרכזת הפדגוגית איריס מעטוף,  ליזום פעילות מיוחדת של כתיבה מסוגות שונות בשילוב חוויה מיוחדת "בנושא 70  שנה למדינת ישראל ולעיר לוד", ובנו יום הפנינג בו התלמידים עברו בין ארבע תחנות: התיישבות, מלחמות ישראל, המצאות ישראליות ודמויות פורצות דרך. באדיבות המורה לאמנות ובנות השירות, הוקמו תחנות מידע יפיפיות המשלבות תמונות, קטעי מידע ומיצגים מוחשיים. בכל תחנה קיבלו התלמידים מטלות כתיבה ותיעוד, הוזמן אורח המייצג את התחנה שהרצה, הסביר, הדגים או המחיש לתלמידים את הנלמד בתחנה.  בין המרצים האורחים, בתחנת ההתיישבות - רפאל אבטה ששוחח עם התלמידים על החיים בקיבוץ, מהות החיים בקיבוץ והחיים השיתופיים.

בתחנת דמויות פורצות דרך - ראש העיר  עו"ד יאיר רביבו שכיבד את התלמידים הנרגשים בנוכחותו וסיפר על השינויים שהוביל בעיר בתחומים השונים ועל התמורות הרבות שחלו בה בתום הפיתוח והתשתיות, הועדות הממונות בעבר והשפעתן על העיר עד לבחירתו כראש עיר, וכן על תפקידיו הרבים ועל המוטיבציה שהניעה אותו תמיד להיות במקום משפיע ולהצליח.

דמות נוספת פורצת דרך היה הרב יעקב גלויברמן ששיתף את התלמידים במפעל החסד 'יד ביד' שהוא מפעל חייו וכמה חשובה התרומה בקהילה שעם ישראל ערבים זה לזה וזה כוחנו כעם. בנוסף שיתף את התלמידים בסיפור מלחמה אישי.

בתחנת המצאות ישראליות - רס"ן איציק שינובר שמסר הרצאה מאלפת על פיתוח מערכות הגנה אוויריות (כיפת ברזל, טיל החץ). והביא איתו למפגש דגמים שהתלמידים יכירו ויראו מקרוב.

בסיום הפעילות התנסו התלמידים במשימות כתיבה שונות על נושאים שעלו במהלך הפעילות ובתחנות המידע. הפעילות יצרה סקרנות והתעניינות רבה בקרב התלמידים אשר רכשו ידע חדש בנושאים הנבחרים והתרגשו מאוד מהמפגש עם האנשים החשובים המסמלים בעבורם אישים ודמויות מופת שהצליחו בתחומם, שהשיגו, שהגשימו, שהשפיעו. 

"זה המקום להודות לאורחים היקרים  שהקדישו מזמנם  ובאו לפגוש את הילדים הצעירים מתוך ראייה שהם אנשים של המחר. תודה למנהלת בית הספר רויטל קנינו על סיועה ותמיכתה להצלחת הפעילות המרשימה ולצוות שפה בראשות הרכזת רחל שר על ההפנינג הנפלא", אמרו חברות צוות שפה בבית הספר.

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום