הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"




הודעות הדובר

מגעים מתקדמים להקמת שלוחה של הטכניון בלוד
חדשות

מגעים מתקדמים להקמת שלוחה של הטכניון בלוד

בתמונה: תיכון עלה למדעים בלוד, בקרוב תלמידי ילמדו בכיתה מרחוק של הטכניון בלוד

כך הודיע ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, בישיבת מועצת העיר שהתקיימה השבוע. "שמתי לי כיעד להביא ללוד מרכז להשכלה גבוהה ואני רוצה לבשר שאנו במגעים מאוד מתקדמים, הלכנו על הטופ שבטופ, ואנו הולכים להביא ללוד את הטכניון.

הטכניון – מכון טכנולוגי לישראל הוא אוניברסיטת מחקר בחיפה המתמקדת בהנדסה ובמדעים מדויקים ומלמדת גם רפואה וארכיטקטורה. הטכניון הוא המוסד הוותיק בתחום המחקר הטכנולוגי בישראל ונחשב למוביל בתחום זה, והוא אחת מהאוניברסיטאות הראשונות בישראל, יחד עם האוניברסיטה העברית בירושלים.

ראש העיר ציין כי במסגרת המגעים ביקרו ביום שני השבוע בתיכון "עלה למדעים" בלוד, 4 פרופסורים מהטכניון "כדי לפתוח כבר בתחילת שנת הלימודים הבאה, כיתה ל-25 מתושבי לוד, חלקם תלמידי י"ב עתודאים של תיכון 'עלה למדעים', וחלקם עבור הציבור הרחב, בתחילה יתקיימו לימודי הנדסת חשמל ובהמשך הנדסת בניין"

עוד ציין ראש העיר כי אין המדובר בשלוחה, אלא בכיתה מרחוק של הטכניון עצמו שתיפתח בלוד. זאת ועוד, למהלך שותף גם ראש העיר רמלה, מיכל וידל. "בהמשך תצטרף רמלה למהלך וכשהקמפוס הזה יגדל, אז יחד עם ידידי מיכאל וידל, נחיה מחדש את שטח תיכון רמלה-לוד ונתחייב יחד שתהיה פה אוניברסיטת רמלה-לוד", אמר רביבו, "המשמעות של פתיחת פקולטה להנדסה של הטכניון בלוד, תהווה מהלך דרמטי חשוב מאין כמותו לאזור כולו. נעשה את הכל כדי לקדם את המהלך אשר ימתג את העיר בהתאם לחזון העירוני של לוד כעיר חינוך, המקדמת חדשנות ויזמות חינוכית ופועלת לקידום ההשכלה הגבוהה בקרב תושביה".

 



קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום