הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

סעודת יתרו בסימן אחדות העדה הטוניסאית בלוד
חדשות

סעודת יתרו בסימן אחדות העדה הטוניסאית בלוד

ראש העיר יאיר רביבו מברך את המעמד. שני משמאל גיל חדד ומימין אריה לוי, חברי מועצת העיר

גיל חדד, המשנה לראש העיר ונינו של הצדיק, עם חבר המועצה אריה לוי

 

זו השנה השלישית ברציפות שבעיר לוד מתקיימת ברוב פאר והדר סעודת יתרו והילולא לצדיק הרה"צ בן ציון פרג'ון זצ"ל, אלא שהפעם התאחדו בית הכנסת בית אליהו לעדה התוניסאית בעיר העתיקה עם עמיתיהם מבית הכנסת אלגריבה שברחבת בתי הכנסת, שאף ארחו אותם במשכנם המפואר.

המאכלים הטוניסאים והקהל הרב שפקד את המקום העידו כי העדה הטוניסאית משמשת אבן שואבת במורשת המפוארת שלה לכלל העדות בעיר.

הערב התקיים במעמד ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, סגניו יוסי הרוש ועו"ד מאיר אסולין, מנכ"ל העירייה אהרון אטיאס וחברי מועצת העיר בני העדה הטוניסאית, גיל חדד המשנה לראש העיר, ואריה לוי אשר הפגין את יכולתו הגבוהה בשירה. את הערב הנעים הזמר הטוניסאי יוסי ברדה

גיל חדד שהוא נינו של הצדיק, הדגיש כי בעדה התוניסאית שלוש פעמים היא "עאדה" סוג של קביעות והבטיח להמשיך את המסורת המפוארת של יהדות טוניס.

הרב שלמה הלוי הקדיש את הערב לעשייה ופעילות הילדים בבית הכנסת בית אליהו והבטיח להמשיך את הפעילות המבורכת בה כ-200 ילדים גודשים את המקום בכל שבת וקוראים פרקי תהילים למען עם ישראל והתפתחותה של העיר המיוחדת לוד.

ראש העיר עו"ד יאיר רביבו שיבח את בני העדה התוניסאית הידועים בנועם הליכותיהם ובאהבתם לתורה, וציין כי אירוע סעודת יתרו מהווה חלק מהאירועים המסורתיים שהעיר לוד מקיימת מדי שנה לכל העדות בעיר, בהיותה פסיפס של תרבויות.  

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום