הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

מגשרים צעירים בלוד
חדשות

מגשרים צעירים בלוד

המגשרים הצעירים מנעם נריה בסיום קורס גישור

במסגרת פעילות המרכז לגישור ודיאלוג בקהילה לוד, אשר פועל במסגרת האגף לשילוב חברתי והמחלקה לשירותי קהילה וקליטה, התקיימה זו השנה השנייה תכנית גישור בחינוך, בבית הספר נעם נריה.

במסגרת התוכנית, עברו תלמידי כיתות ד' קורס מיוחד של מיומנויות גישור ודיאלוג. עשרה תלמידים המשיכו לקורס מעמיק של מגשרים צעירים, שם הם לומדים כיצד לגשר בפועל. כיתות ה' – אשר למדו בשנה שעברה גישור, כבר התחילו לגשר.

במהלך הסדנא עלו תכנים משמעותיים ושיחות עמוקות עם התלמידים, אשר לרובם הייתה זו פעם ראשונה להיחשף לעולם של יישוב סכסוכים באופן בונה ומקדם.

לדוגמא, במהלך מפגש בנושא הקשבה, סיפרו התלמידים מתי הם מרגישים שלא מקשיבים להם. התשובות של התלמידים היו מעניינות ונתנו נקודות למחשבה למבוגרים... למשל: "כשאני מדבר עם אבא והוא בוואטסאפ"... "כשאני מדבר עם אחותי והיא בנייד או בפייסבוק"...

"יחד עם התלמידים למדנו כיצד להקשיב בצורה מיטבית, וכיצד לסייע לעצמינו ולילדים אחרים לשפר את מיומנויות התקשורת וליישב סכסוכים באופן יום יומי", אמרו מדריכי התכנית.

במרכז לגישור ודיאלוג לוד ביקשו למסור את תודתם "למנחה הנהדרת מאיה מדיאלוג אחר, לעופרה - מנהלת בית הספר שאפשרה לכל התוכנית הזאת להתקיים בבית הספר בצורה מעוררת השראה, לשלומית יועצת בית הספר ולמדריכת מוגנות אשר לקחה על עצמה את הובלת הפרויקט, לאורלי דהן מנהלת האגף לשילוב חברתי, לרון גלבוע מנהל המחלקה לשירותי קהילה וקליטה על התמיכה והליווי לאורך כל השנה, וכמובן לראש העיר עו"ד יאיר רביבו ולסגנו יוסי הרוש, מחזיק תיק החינוך, על שיתוף הפעולה יוצא הדופן עם עולם הגישור".קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום