הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

"חקלאות עירונית" בלוד
חדשות

"חקלאות עירונית" בלוד

בסיור מודרך בחווה החקלאית ע"י מנהל החווה תום שי

בבוסתן הקהילתי בנווה נוף

קורס "חקלאות עירונית" נפתח בלוד בתחילת ינואר. הקורס הינו במתכונת חינמית מטעם עיריית לוד בשיתוף משרד השיכון-שיקום שכונות, ומותנה בהתנדבות בגינות הקהילתיות או השתתפות בפרויקט עירוני רלוונטי. את הקורס מעביר ארז שריג מחברת 'צעד ירוק' וניתן לראות אותו בתמונות מהמפגש הראשון עם תושבים שהגיעו על אף סוף השבוע החורפי שהיה בו סיירו ב"בוסתנוף" בוסתן קהילתי בנווה נוף. במפגש השני התארחו משתתפי הקורס בחווה החקלאית וקיבלו סיור מודרך ע"י מנהל החווה תום שי, שתרם מזמנו והסביר בהרחבה על המתרחש בחווה.

"תלמי אחווה" הינה חווה חקלאית קהילתית בעיר לוד המתאפיינת ברב תרבותיות של צוות המורים ו-1,100 תלמידים ותלמידות המגיעים אליה מידי שבוע. התלמידים לומדים את ענפי החקלאות השונים  (גן ירק, פרדס, בית רשת ועוד), זורעים ושותלים, מבשלים, מכינים סבונים טבעיים והכל באהבה רבה.

כמו בחווה, גם בקורס לומדים את סודות גידול המצרכים שלנו- מה שיאפשר חיסכון כלכלי, הימנעות מחומרי הדברה, אכילה בריאה, וכמובן הנאה וסיפוק מתהליך העבודה בגינה. כמו כן, מחקרים מראים כי חשיפה לטבע בכלל, ועבודה בגינה בפרט, גורמים לעלייה של תחושת רוגע, מורידים תחושת לחץ וחרדה ומעודדים הבראה. בהתאם, הקורס נפתח במטרה לעודד את התושבים לעשייה ולקרבם אל הטבע העירוני הנמצא בהישג יד, תוך הנאה מעושר יתרונותיו.

תושבים המעוניינים להתנדב בגינות קהילתיות מוזמנים לפנות במייל לליהיא לפיד, רכזת חינוך סביבתי ביחידה הסביבתית של עיריית לוד : leeheeg@lod.muni.il .קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום