הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

"בית ספר אשכול – מקום לגדול!"
חדשות

"בית ספר אשכול – מקום לגדול!"

■ כך הדגיש ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, בערב חשיפה לקראת הרישום לכיתה א': "נפעל יחד כדי שבית ספר אשכול ימשיך לצמוח ולקלוט תלמידים חדשים. יש כאן הכל ואף יותר. אשכול ענבים מייצר את הגפן, ובגפן יש ברכה!" ■ מנהלת ביה"ס ענת אסף: "אנחנו מאמינים שכל אחד יכול להצליח, אצלנו כל תלמיד בא לידי ביטוי".

ראש העיר, הנהגת העיר וצוות אשכול בערב חשיפה לקראת הרישום לכיתה א'

שיטות הלימוד העדכניות והמתקדמות בבית חינוך אשכול, המותאמות למאה ה-21

בית חינוך אשכול בלוד מציב את תלמידיו בחזית העשייה החינוכית החדשנית בלוד. לקראת תחילת הרישום לכיתה א', ערכו בבית הספר ערב חשיפה לרעיונות חינוכיים מתקדמים וחדשנים והכרות עם ייחודיותו של בית הספר ועם שיטות הלימוד העדכניות והמתקדמות, המותאמות למאה ה-21 .

מנהלת בית הספר, ענת אסף, מאמינה בדיאלוג ובשותפות עם ההורים והצוות החינוכי, להשקיע בילדי א' הנרגשים את המרב, ולהעניק לכל ילד וילדה את הכלים להצליח ולהקל על קליטתם בהיבטים הרגשיים, החברתיים והלימודים.

לערב החשיפה הראשון, כפי שהדגישה המנהלת, הגיעו ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, חברי מועצת העיר ליאה שטיינברג ומשה בונפיל, מנהל אגף החינוך שלום עזרן, כדי לפגוש אישית את ההורים ולהעביר מסר ברור בדבר מחויבות הנהגת העיר להצלחת בית הספר ולהמשך קידומו כבית ספר מוביל בעיר.

במפגש נחשפו ההורים ליתרונות ולייחודיות של בית חינוך ״אשכול״ כמקום מחבק, מקדם ומעצים הן בתחום הלימודי והן בתחום החברתי. בית הנותן מענה משעות הבוקר ועד לשעות הערב באמצעות חוגי העשרה ובמסגרת מתנ״ס אשכול החדש הפועל בתחומו.

מנהלת ביה"ס, ענת אסף,  סקרה באופן מקצועי את אופן העבודה בביה"ס ואת הייחודי לו. "אנחנו מאמינים שכל אחד יכול להצליח, אצלנו כל תלמיד בא לידי ביטוי בתחומים השונים: הוא יכול להיות כוכב במקהלה, ספורטאי מעולה, מצטיין במתמטיקה אמן מוכשר ועוד וכל זאת תוך שמירה על ערכי מוסר וכבוד הדדי", ציינה המנהלת.

בבית הספר נפתח השנה מתנ"ס אשכול הפועל בתחומו. כך מקבלים הילדים מעטפת מקצועית ואנושית החל משעות הבוקר ועד לשעות הערב. המהלך התאפשר תודות לשיתוף פעולה בין רשת המתנסים, עמותת מוטב יחדיו והנהלת ביה"ס. "אני מאמינה בחשיבות החיבור בין החינוך הפורמלי לחינוך הבלתי פורמלי בשעות אחר הצהריים" הוסיפה המנהלת, "אתם הורים יקרים, מביאים את ילדיכם בבוקר ואוספים אותו בערב, וזאת לאחר שרכש ידע אקדמי ובמקביל גם נהנה מחוגי העשרה לנפש".

יועצת ביה"ס, דנה זיו, הדגישה בפני ההורים את חשיבות הטיפול בפרט בכל המישורים. "יש כאן מענה אישי ומקצועי לכל תלמיד ותלמידה. אנחנו מכירים את כולם ולא מפספסים אף לא אחד".

לאה חיימוב, יו"ר הנהגת ההורים, שיתפה כי הגיעה ללוד לפני מס' שנים מהעיר תל אביב וכי היא גאה ששני ילדיה לומדים בבית חינוך אשכול. "לפני שהגענו לכאן בני למד בבי"ס אחר.. היה לנו מאד קשה מאחר ולא באמת ראו אותו ולא ידעו לאילו מענים הוא זקוק... כאן באשכול הילד מאושר, הילד במרכז".

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, ציין בדבריו, כי בית הספר אשכול, עבר בשנתיים האחרונות מהפך תדמיתי מאז נכנסה המנהלת ענת אסף לתפקידה, אשר הצליחה להחזיר לביה"ס, להורים, לתלמידים ולצוות החינוכי המקצועי את גאוות היחידה. "יש כאן צוות מיומן ומקצועי אבל מה שבאמת ייחודי למקום הזה זאת המשפחתיות והאכפתיות. בארבע השנים לכהונתי כראש עיר, לא נסגר אף בי"ס בלוד. אנחנו מחויבים לבי"ס אשכול ונשקיע כאן יותר, הן בפדגוגיה, הן בתשתיות פיסיות, והן בחוגי העשרה ופנאי. נפעל יחד כדי שבית ספר אשכול ימשיך לצמוח ולקלוט תלמידים חדשים, נאפשר רישום תלמידים לביה"ס מכל העיר, אך לא נאפשר העברת תלמידים השייכים לאזור הרישום של בי"ס אשכול, לאף בית ספר אחר בלוד. יש כאן הכל ואף יותר. בי"ס אשכול הוא בהחלט מקום לגדול, אשכול ענבים מייצר את הגפן, ובגפן יש ברכה!".

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום