הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

תושבי לוד בעלי דירות מרוויחים: זינוק של 19% במחירי דירות יד שנייה
חדשות

תושבי לוד בעלי דירות מרוויחים: זינוק של 19% במחירי דירות יד שנייה

לוד במקום החמישי בישראל כעיר מבוקשת לרכישת דירה

 הפרסום בישראל היום מצביע על הזינוק במחירי הדירות בלוד

המכרז השני בפרויקט מחיר למשתכן בלוד במסגרתו ישווקו 225 יח"ד בגני אביב

אחד המבחנים להצלחה של הנהגת עיר, הוא ללא ספק העלייה במחירי הנדל"ן המעידה של שיפור באיכות החיים ועל ביקושים ערים לרכישת דירה בעיר.

שני ענקי תקשורת, "וואלה" ו"מאקו", בדקו היכן זינקו מחירי הדירות בישראל ומהן הערים במבוקשות ביותר לרכישת דירה.

יצוין בהקשר זה כי בשלוש השנים האחרונות, הופיעה לוד בעיתונים הכלכליים ובאתרי הכלכלה המובילים בישראל, כעיר המהווה הזדמנות מעולה למגורים והשקעה, נוכח עליית מחירי הדירות בשיעורים הגבוהים שהיא רושמת.

אתר "וואלה" פרסם בשבוע שעבר נתונים לפיהם בלוד חלה עלייה חדה של 19% במחירי דירות 3 חדרים ושל 21% במחירי דירות 4 חדרים. מחירי בתים צמודי קרקע עלו בשיעור דומה של כ-20%, בעוד שבערים אחרות בארץ, עליות מחירי הדירות מתונות הרבה יותר. נתונים אלו פורסמו גם בעיתון "ישראל היום".

ב"מאקו" לעומת זאת, בדקו בשיתוף אתר "יד 2", מיהן הערים המבוקשות ביותר לרכישת דירה בישראל, וגם כאן זוכה לוד לדירוג גבוה וממוקמת במקום החמישי במדד הביקושים, כשאחריה ערים כמו ראשון לציון, חולון, מודיעין מכבים רעות וגבעתיים.

נשמע מוזר? לא בהכרח, זאת בהתחשב בתשואה המשוקללת הגבוהה שמניבה דירה בלוד העומדת על 17.5%, המורכבת מתשואת הון בשיעור של 13.6%, ותשואת שכר דירה בשיעור של 4%, כך על פי דירוג "מדלן" בשנה האחרונה.

דירה ממוצעת בלוד, הכפילה את עצמה ב-5 השנים האחרונות ואף שילשה את עצמה תוך עשור, כפי שציין ראש העיר, אין ספק כי המרוויחים הגדולים הם תושבי לוד בעלי דירות.

-------------------

בשורות גם לזוגות הצעירים בלוד

-------------------

בצד בעלי הדירות, יש כמובן את המבקשים לרכוש דירה בלוד, בעיקר זוגות צעירים המתקשים לגייס את המימון ההתחלתי הדרוש.

לצד משיכת אוכלוסייה חדשה לעיר, רואה ראש העיר חשיבות עליונה בעידוד הצעירים ודור העתיד להבטיח את עתידם בעיר. בתוך כך, מקדמת העירייה במסגרת הסכם הגג, בנייה חדשה ואיכותית ברחבי העיר של 20,000 יחידות דיור, מהן 3,000 יח"ד במסגרת התחדשות עירונית בשכונות הוותיקות ו- 3,000 במתחמי פינוי בינוי בכל העיר. שליש מהדירות החדשות יהיו בשכירות מסובסדת וארוכת טווח. פרויקטים נוספים ישווקו בהוזלה ניכרת בשיטת מחיר למשתכן (בשבוע שעבר פרסמה רשות מקרקעי ישראל מכרז ליזמים/קבלנים לבניית 297 יח"ד בגני אביב מהן 225 יח"ד בשיטת מחיר למשתכן). במקביל, תבחן העירייה דרכי פעולה מול הקבלנים בדרישה להעניק עדיפות לצעירים, לרבות מתן הנחות מיוחדות לזוגות צעירים תושבי העיר תוך דרישה מהבנקים לתנאי משכנתא משופרים, ותוך שיתוף פעולה של הערים לוד ורמלה בתביעה משותפת להכרה ממשלתית בשתי הערים כאזור עדיפות לאומית בדיור, מה שיקנה הטבות לזוגות צעירים המבקשים לרכוש דירה בלוד.

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום