הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

מאיצים את לוד
חדשות

מאיצים את לוד

מרכז יזמות חדש לעסקים קטנים והבינוניים, בתמיכת משרד הכלכלה, יוקם בעיר. משרד הכלכלה מקצה כ-1.4 מלש"ח לטובת פעילות העסקים הקטנים והבינוניים בלוד ויקים בקרוב, יחד עם העירייה, מאיץ ליזמות טכנולוגית שר הכלכלה והתעשייה: "הזדמנות חד פעמית לייצר סביבה תומכת לסטארט-אפים מקומיים במימון ממשלתי גם בעיר לוד" ראש העיר לוד: "צעירי לוד קיבלו היום עוד הזדמנות לחלום, ליזום ולהוביל בכלכלה ובחברה. אני מודה לשר על התמיכה והאמון בעיר לוד ובפוטנציאל האדיר שלה"

שר הכלכלה וראש העיר מאיצים את לוד

אלי כהן ויאיר רביבו עם בכירי משרד הכלכלה ובכירי העירייה

 בסיור באזור התעסוקה הצפוני וביקור במפעל דיזל הנדסה

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, מנכ"ל המשרד, שי רינסקי, ומנהלי המשרד, קיימו הבוקר ביקור עבודה בעיר לוד.

במסגרת הביקור, נפגש השר וצוות המשרד עם ראש העיר לוד עו"ד יאיר רביבו, ודן עמו בקידומם של העסקים הקטנים והבינוניים בעיר. במהלך הסיור המשותף, הודיע שר הכלכלה לראש העיר על הכנסת העיר לוד  למיזם המאיצים, של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים.

בעיר לוד פועלים כיום כ-3,700 עסקים, כאשר כ-120 מהם כבר השתתפו בפעילות, קורסים והכוונה, ייעוץ והכשרות שמקיים סניף מעוף, של הסוכנות לעסקים קטנים והבינויים במשרד הכלכלה, בעלות כוללת של כ-1.4 מלש"ח בשנה.

במטרה ליצור סביבה שמקדמת יזמות טכנולוגית במעגלים גיאוגרפיים רחבים יותר, הודיע היום שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, לראש העיר, כי העיר לוד אושרה בתוכנית המאיצים של הסוכנות לעסקים קטנים.

במתחמים אלו תפעל תכנית מאיץ עסקי למיזמים באמצעות הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים  ובשיתוף פעולה עם עיריית לוד, ותשמש כמרכז אזורי לעסקים ברשות ובסביבתה.

המאיץ פונה ליזמים אשר נמצאים בשלבים שונים של פיתוח המיזם טכנולוגי - החל משלב הרעיון ועד למיזמים טכנולוגיים פעילים ומגובשים. ליזמים יוענק ליווי, תוך התמקדות בהעצמתם והכנתם לעולם היזמות העסקית-טכנולוגית. החברים במתחם ייהנו ממעטפת רחבה הכוללת: ליווי מקצועי של יזמים מנוסים ומשקיעים, סמינרים מקצועיים, מפגשים אישיים, חללי עבודה לשימוש אישי, ימי תוכן מרוכזים ועוד.

עוד עדכן שר הכלכלה, כי בשנים 2016-2017 השקיעה רשות החדשנות מעל 15 מלש"ח בפרויקטים של מחקר ופיתוח בחברות הפועלות בעיר לוד, בתחומי האנרגיה המתחדשת, בשיתופי פעולה במחקר ופיתוח בין חברות ישראליות לחברות מהעולם, בחברה לפיתוח תרופות ובפרויקטים מגוונים נוספים.

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן אמר כי "המאיץ החדש שיוקם בלוד יסייע לשילובם של היזמים בעיר ויהווה מנוע צמיחה עיקרי, לכוח אדם איכותי, הן כמועסקים והן כיזמים. מדובר בבשורה חשובה בהחלט של העיר לוד ומשרד הכלכלה".

ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, מסר את תודתו לשר אלי כהן, ידיד העיר לוד, כפי שהדגיש. " צעירי לוד קיבלו היום עוד הזדמנות לחלום, ליזום ולהוביל בכלכלה ובחברה. אני משוכנע שהנושאים המשותפים לעיר לוד ולמשרד הכלכלה, יסייעו ללוד להפוך לעיר חכמה ומתקדמת. בשלוש השנים האחרונות, זהו ביקורו החמישי של השר בלוד, בתפקידיו השונים, ואני מודה לו על התמיכה והאמון בעיר ובפוטנציאל האדיר שלה במרכז המדינה, ועל התרשמותו מהיכולות המנהיגותיות והניהוליות שיש כיום בלוד".

 

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום