הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

4 כוכבים ללוד בתחרות המקלט והמיגון במרחב האזרחי
חדשות

4 כוכבים ללוד בתחרות המקלט והמיגון במרחב האזרחי

בתמונה: תעודת 4 כוכבים לאגף הביטחון בלוד בתחרות החשובה

בשורה חשובה לעיר לוד. אגף הביטחון של העירייה זכה ב-4 כוכבים בתחרות המקלט והמיגון במרחב האזרחי בישראל יפה. מדובר בתחרות חדשה ויוצאת דופן, לבחינת מוכנות העיר לשעת חירום בהיבט תחזוקת ומוכנות המקלטים הציבוריים. באמצעות תחרות זו תורמת עיריית לוד בשיתוף המועצה לישראל יפה, לשיפור מוכנות הציבור לשעת חירום, על ידי עידוד התחזוקה השוטפת של המקלטים המהווים מרכיב קריטי במוכנות זו.

החל מ-2010 מקיימת המועצה לישראל יפה את תחרות המקלט והמיגון במרחב האזרחי בישראל יפה. במסגרת תחרות זו, מתמודדות רשויות מקומיות על תארי יופי שמוענקים עבור מקלטים ציבוריים המתוחזקים וערוכים כנדרש למקרה חירום.

התחרות החדשה נולדה ביוזמת פיקוד העורף  אשר החליטה לגייס את יכולותיה וניסיונה רב השנים של המועצה לישראל יפה בתחום ארגון התחרויות לשיפור החוסן הלאומי. מטרת התחרות היא לעודד את הרשויות המקומיות להגביר ולשפר את פעילותן בתחום אחזקת המקלטים הציבוריים, תוך הגברת המעורבות והמודעות של הקהילה לחשיבות הנושא.

התחרות כוללת מקלטים ציבוריים, ביניהם גם דו-תכליתיים, שהם מקלטים המשמשים את הקהילה למטרות שונות גם בשגרה. המקלטים המשתתפים נבחנים על פי מספר קריטריונים של מוכנות, חזות ותחזוקה, כולל: חזות פנימית, חזות חיצונית, הימצאות ותקינות מערכות שירותי העזר הנדרשות בחירום, הימצאות ותקינות אמצעי כיבוי ואמצעי תקשורת, נהלי תחזוקה שוטפת, נהלי תגובה בחירום ותיאום ושיתוף פעולה עם פיקוד העורף.

ראש העיר עו"ד יאיר רביבו שיבח את עבודת אגף הביטחון בניהולו של אלי דיין, ואת כל העוסקים במלאכת ההיערכות לחירום, בהם משה וינשטוק מנהל מח' החירום וארמונד דיין מנהל מח' מקלטים. "אנו מייחסים חשיבות רבה בכל הקשור להיערכות לחירום. ככל שאנו ערוכים טוב בשגרה כך נהיה ערוכים בחירום, כל צוותי העירייה מגויסים למשימה, נמשיך בע"ה ונשתפר עוד ועוד", אמר ראש העיר.קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום