הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

שר הבינוי יואב גלנט בפגישת עבודה בלוד:נפעל לקידום הסכם הגג ולחיזוק חוסנה של העיר
חדשות

שר הבינוי יואב גלנט בפגישת עבודה בלוד:

נפעל לקידום הסכם הגג ולחיזוק חוסנה של העיר

 

■ שר הבינוי וראש העיר דנו בקידום הסכם הגג שחתמה ממשלת ישראל עם לוד ובקידום מתחמי התחדשות עירונית בשכונות הוותיקות ■ ראש העיר יאיר רביבו: "תודתי לשר הבינוי יואב גלנט, ידיד העיר לוד! בהסכם הגג העמסנו על המדינה את כל החלומות שלנו, והשר גלנט שותף מרכזי בהגשמתן ■ שר הבינוי יואב גלנט: נקדם את מרכז העיר ואת שני המתחמים הגדולים של בן שמן וניר צבי בשיא המרץ – פשוטו כמשמעו! משוכנע שהעיר לוד תמריא עם כל הצוות המצוין בהנהגתו של ראש העיר שעושה פה מהפכה".

 

שר הבינוי וראש העיר בשיחה מקדימה בכניסה לבניין העירייה (צילום: ששון תירם)

בישיבת עבודה מורחבת בלשכת ראש העיר (צילום: ששון תירם)

שר הבינוי, יואב גלנט, הגיע ביום שלישי השבוע יחד עם בכירי משרדו, לפגישת עבודה בלוד, כדי לבחון נושאים שבאחריות משרד הבינוי, וזאת במסגרת סדרת דיונים מקצועיים אותם הנחה השר לקיים במטרה לקדם תהליכים ולהחיש את פיתוח העיר לוד.

בישיבה המורחבת הציג ראש העיר, עו"ד יאיר רביבו, את הנושאים לדיון, המרכזי שבהם – קידום ומימוש הסכם הגג שנחתם בין הממשלה לעירייה, במסגרתו תזכה לוד להשקעות ממשלתיות ועירוניות בהיקפים חסרי תקדים, בדגש על מעורבותו של השר גלנט כשותף מרכזי בקידום ההסכם החשוב אשר יכפיל את מספר התושבים בעיר ויעצים אותה כלכלית וחברתית, וכן מבטא את התגייסותה של לוד לפתרון משבר הדיור בו נתונה המדינה, ובנושאים נוספים בהם בקשה לתמיכה מוגברת בפרויקטים של תמ"א 38 וקידום מתחמי התחדשות עירונית, פיתוח ושיווק מתחם רמז, שיקום דיור ציבורי בעיר, בכלל זה הכשרתן למגורים של דירות עמידר ואיכלוסן בזכאים ממתינים.

ראש העיר יאיר רביבו: "תודתי לשר הבינוי יואב גלנט, ידיד העיר לוד, לטעמי השר המצטיין של לוד - כמי שביקר בלוד פעמים רבות, בישיבות עבודה, סיורים וביקורי פתע, על האוזן הקשבת ועל ראייתו ונכונותו לפעול לחיזוק החוסן החברתי של העיר לוד כמשימה לאומית, הן במסגרת קידום הסכם הגג הגדול ביותר שנחתם בין ממשלה לעירייה בישראל לתוספת של 20,000 יח"ד בלוד, בלב אזורי הביקוש במדינה, והן באמצעות התחדשות עירונית המבטיחה לתושבים איכות חיים טובה יותר בשכונות הוותיקות. אני משוכנע שהמאמצים הרבים שמשקיע משרד הבינוי בלוד, יקדמו את העיר משמעותית, יחזקו את האוכלוסייה הקיימת ויסייעו בהבאת אוכלוסייה חדשה שתשתלב בקהילה הקיימת ותהווה נדבך נוסף בפסיפס האנושי המרהיב הקיים בעיר, חלק מיצירת חברה איכותית, מבוססת ויציבה בעיר לוד. בעזרתו של השר נמשיך בע"ה לבנות ולהתפתח. בהסכם הגג העמסנו על המדינה את כל החלומות שלנו, והשר גלנט שותף מרכזי בהגשמתן".

שר הבינוי, יואב גלנט, סיכם את הפגישה: "אני שמח להגיע ללוד, רואים את התקדמות, העיר נראית אחרת לחלוטין. אנו פה כדי לראות איך מקדמים" אמר השר ופנה לראש העיר: "מה שאתה עושה פה זו מהפכה ואנחנו רתומים לעזור לך. אנו רוצים שהעיר לוד תתקדם ויודעים שיש מנהיגות ראויה וזה דבר גדול. אני מודה לך ומשוכנע שאנחנו נמריא עם כל הצוות המצוין הזה. היכולת לגרום לעיר להיות עיר חזקה, זה לחזק את מרכז העיר. אני רואה את מרכז העיר כנכס שצריך לטפח, לסדר, לחזק ולשפר, זהו מנוע שבעקבותיו צומחת הסביבה כולה, השכונות מתחזקות ומגיעה אוכלוסייה חדשה. מרכז העיר הוא חשוב ומייצר מומנטום חיובי. נשקיע בתחום זה".

באשר להסכם הגג אמר השר: "מעבר ל 3,000 יח"ד בהתחדשות העירונית במרכז העיר ובשכונות הוותיקות, נקדם את שני המתחמים הגדולים של בן שמן וניר צבי, נקדם בשיא המרץ – פשוטו כמשמעו!

בסיכום הישיבה הדגיש השר כי עד סוף דצמבר, מנכ"ל משרדו יקיים דיון סטטוס, יחד עם גורמי העירייה, כדי לוודא שכל מה שנאמר מתבצע. "ראש העיר, אם משהו לא מתבצע, יש לך את הטלפון שלי", אמר השר.

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום