הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

חג סיגד שמח ב"לוי אשכול" בלוד
חדשות

חג סיגד שמח ב"לוי אשכול" בלוד

ערב חגיגי בהוקרה לקהילת יוצאי אתיופיה בבית הספר

שיתוף פעולה בין מנהלת ביהס לוי למנהלת פרויקטים של הגרעין התורני בעיר

תחנות הפעלה ויצירה שונות

 ואיך אפשר בלי קליעת צמות

שיתוף פעולה בין ענת אסף – מנהלת ביה"ס "לוי אשכול", תמר ליברמן - מנהלת פרוייקטים של הגרעין התורני, רשת המתנסים והאגף לתרבות יהודית, הוביל לקיומו של הפנינג עירוני לציון חג הסיגד.

הערב נפתח באשכול של שירים בביצוע מקהלת ביה"ס בניצוחה של המורה למוסיקה ג'ני איטלמן ובברכות.

בהמשכו נהנו כולם מתחנות הפעלה ויצירה שונות ומגוונות בנושאי החג לצלילי מוסיקה אותנטית.

הילדים הצעירים צפו בהצגה "מנפלאות יהדות אתיופיה" ובה תיאור של מסע משעשע ומרתק של לימוד, נגינה וחוויה שמסביר את המנהגים המיוחדים של יהדות אתיופיה במשך אלפי שנים.כמו כן התקיים בית קפה אותו הפעילו תלמידים, מורים והורים של ביה"ס.

צוות ביה"ס בהובלת המנהלת ענת אסף בחר לציין את החג באופן זה כדי לחזק את הקשר של תלמידים ומשפחותיהם מבני הקהילה למורשתם. המסר הנו כי יש מקום של כבוד לנכסים התרבותיים שהם מביאים עימם, ולהביא להערכה הדדית ולסובלנות כלפי קהילת יוצאי אתיופיה בבית הספר ובחברה הישראלית בכלל.

תמר ליברמן - מנהלת פרויקטים של הגרעין התורני: "שמחנו והתרגשנו לחגוג את חג הסיגד בהפנינג לילדים יחד ובשיתוף מלא עם בית הספר לוי אשכול. זוהי תחילתה של דרך ובעז"ה נמשיך להפגש בארועים משמחים!"

ענת אסף - מנהלת בי"ס "לוי אשכול" : "לחג הסיגד תרומה חשובה לפסיפס התרבותי של החברה הישראלית בכלל ושל קהילת ביה"ס בפרט. זהו חג שכל מהותו היא אחדות, אהבת האדם ואהבת הארץ. זכות גדולה נפלה בחלקנו להיות חלק מקהילה שלמה ולציין את החג בבית הספר בצורה חווייתית. בבית ספר "לוי אשכול" מחבקים את בני הקהילה ואת משפחותיהם בחגם המיוחד ומודים להם על שיתוף ולימוד העושר הרוחני הקיים בעדה זו".

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום