הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

ביחד! יום הניקיון הבינלאומי בלוד
חדשות

ביחד! יום הניקיון הבינלאומי בלוד

בחדוות יצירה, תלמידי בתי הספר מנקים שטחים פתוחים

ביחד, ביום הניקיון הבינלאומי בלוד

יום מיוחד בכל מסגרות החינוך, היהודי והערבי

 

 

בשבוע שעבר ציינו בלוד את יום הניקיון הבינלאומי. היחידה הסביבתית בעירייה, בשיתוף אגף החינוך, חילקו לבתי הספר היסודיים בחינוך היהודי ובחינוך הערבי, ציוד מטעם קק"ל וחוברת לפעילויות.

לאורך היום ביצעו הילדים הפעלות בכיתה ויצאו אל חצרות בית הספר ולשטחים מסביבם, מצוידים בכפפות, שקיות והמון נכונות, וניקו את כל האזורים. פעילויות חינוכיות אלו מקדמות לקיחת אחריות על הסביבה בה אנו חיים, על הרווחה ואיכות החיים שלנו. חשיבות היום המיוחד היא בעיקר בחיזוק המודעות לנושא ולתחושת ה"ביחד" של כל התלמידים המשתתפים במבצע.

יום הניקיון הבינלאומי מתקיים אמנם יום אחד בשנה, אך עיריית לוד פועלת כל העת כדי ליצור השפעה המשכית. בקרוב יחל פיילוט לפרויקט שישלב את הקהילה ביחד עם בית הספר בשכונות הנבחרות. מטרות הפרויקט הן הפיכת הסביבה לנעימה ועידוד אחריות ואכפתיות על הסביבה בה אנו חיים.

עיריית לוד והיחידה הסביבתית משבחות את צוותי בתי הספר והתלמידים על חלקם ביוזמה יפה זו, ומזמינות את כל התושבים להיות שותפים למאמץ העירוני בכל הקשור לניקיון השטחים הפתוחים וסביבת מגוריהם הקרובה, להשליך את האשפה רק לתוך המכולה ולא באף מקום אחר, להראות אכפתיות ולקדם יחד את איכות החיים והסביבה - זו אחריות של כולנו!

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום