הודעות הדובר
"גלעד לזכרם"
"פסג"ה"
"שורשים"
הודעות הדובר

15 שנה לפטירתו של מקסים לוי ז"ל
חדשות

15 שנה לפטירתו של מקסים לוי ז"ל

מקסים לוי ז"ל, ראש העיר לוד 1983 עד 1996 ובשנת 2002

באזכרה בבית העלמין במלאת 15 למותו של מקסים לוי

בשבוע שעבר, מלאו 15 שנים לפטירתו של ראש עיריית לוד המנוח, מקסים לוי ז"ל, אשר כיהן כראש העיר בשנים  1983 – 1996, ובשנת 2002

במקביל לתפקידו כראש עיר, נבחר מקסים לוי בשנת 1989 לתפקיד יו"ר מרכז השלטון המקומי בישראל וכחבר דירקטוריון של החברה למשק וכלכלה.

לאחר שהיה משוכנע שהעיר לוד עלתה על המסלול להצלחתה, התמודד מקסים לוי בשנת 1966 לכנסת ונבחר כחבר בכנסת ה-12. גם כחבר כנסת לא זנח מקסים לוי את העיר לוד והוביל בעיקר חקיקות חברתיות מהן נהנו תושבי העיר. בכנסת מילא מקסים לוי שורה של תפקידי מפתח, כיושב ראש ועדת העבודה והרווחה, כחבר בועדות הפנים, הכספים, איכות הסביבה, הבריאות ועוד, והגיע עד לתפקיד סגן יושב ראש הכנסת.

בשנת 2002, נענה מקסים לוי להפצרותיהם של תושבים ואנשי חינוך לשוב ולעמוד בראשות העיר, ואכן בבחירות שהתקיימו בחודש מאי 2002, נבחר ברוב של 51% מתושבי העיר, כדי להמשיך במפעל חייו בעיר לוד שאותה כה אהב ושלמענה, התפטר מתפקידו כחבר כנסת.

4 חודשים לאחר כהונתו המחודשת כראש עיר, נגדע פתיל חייו הקצרים. ביום שישי, ה' בחשוון תשס"ג, 11.10.2002, הלך מקסים לוי לעולמו והוא בן 52 בלבד. מקסים לוי הובהל לבית החולים "אסף הרופא" והוכנס ליחידה לטיפול נמרץ לאחר שלקה בלבו, שם ניסו הרופאים להחיותו אולם למרבה הצער, ללא הצלחה.

באזכרה שהתקיימה במעמד בני משפחת לוי ומוקירי זכרו, נשא ראש העיר עו"ד יאיר רביבו דברים לזכרו של מקסים לוי ז"ל. "15 שנה מלאו היום מאז אותו ליל שבת טראגי בה נסתלק מאיתנו ראש העיר המנוח מקסים לוי ז"ל, סיפרתי על הזכות שיש לי להמשיך את דרכו ומורשתו, וכי אין כמעט יום שאנו לא מציינים את מה שמקסים אהב, את החיבור יוצא הדופן שלו לאנשים מכל הסוגים ואת אהבתו הבלתי נגמרת לעיר ולתושביה. אני משוכנע שכעת בחלוף השנים הקשות שלאחר מותו, מביט מקסים בגאווה מהשמיים ורואה את העיר בהתפתחותה וכך גם את המקומות שנושאים את שמו (היכל התרבות שנמצא בשיפוץ נרחב, תיכון דרכא שמצטיין בחינוך, ואפילו שכונת אחיסמך שקרויה על שמו ותאכלס השנה את שכונת הצעירים הראשונה(. בע"ה נמשיך לזכור ולהזכיר את האיש המקסים הזה!", אמר רביבו.

 קידום אתרים
בניית אתרים: תבונה-מילניום